Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Bhagawadgita pieśń duszy- rozmowa siódma. Wersja uwspółcześniona, poprawiona.
Oryginalny tekst hinduski to głównie energie jaszczurcze i wpływy lucyferańskie. Jeszcze nie wojna, ale nawoływanie ku niej. Już słychać bicie w bębny, lecz siły ciemności jeszcze nie wyszły na żer.
Adaptacja kolejnego antycznego religijnego dzieła, do współczesnych zasad pisania pozytywnych afirmacji, jest dla mnie wielką przyjemnością. Tekst uległ całkowitej przemianie i z pochwały wojny stał się tym czym być powinien -hołdem wobec dawcy życia, Boga. Bhagawadgita w tej wersji okazała się długim utworem. W miarę postępu prac, publikował będę krótkie fragmenty kolejnych jej części. Tok i treść ogólna Gity po autorskich poprawkach, nadąża na oryginałem, jedynie w szeroko pojętym przybliżeniu.
Już pierwsze zdanie ,,Proszę Boże otwórz moje serce" sprzeczne jest z nurtem oryginału, nawołującego do zabijania oraz bratobójczej wojny.


Rozmowa siódma. Fragmenty.
Proszę Boże otwórz moje serce
Jestem jak mędrzec co kocha i wielbi Boga, ciągle Boga o coś prosząc, Bogu zawdzięczając wszystko. Akceptuję to, że zawsze osobiste żywią mnie pragnienia wibrowania czystością zgodnie z wolą Stwórcy. Akceptuję, że na ziemi i w astralu boska zaiste toczy się gra, mająca za cel główny oświecenie moje oraz mojej duszy.
Przebaczyłem to, że gdy znajdowałem się pod władzą innych ludzi i ich dusz, to mnie i duszę motywował wielokrotnie grzech, jako działanie egoistyczne. Akceptuję to, że zawsze żyję, działam i myślę jako człowiek prawy, rzetelny, sprawiedliwy i moralny; bo to jest koniecznym szczeblem otwarcia mojego serduszka, wzniesienia się w jasną duchowość. Przebaczyłem to, że niezliczona mnogość pokus w sferze namiętności, w dziedzinie myśli, podsycała we mnie kiedyś pychę, okrucieństwo. Wiem i rozumiem, że bywają tylko względne, znikome potęgi, dla ruchu sił Boga konieczne, a samo pojęcie zła bezwzględnego w planie Boga przecież nie istnieje.
Dodano : 01-06-2012 Przez: s_majda Przeczytano: 1424 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.
  • s_majda 30-04-2013 22:53:22
    To Ci powiem jak u mnie - środek tego godzinnego nagrania Gity - zdrzemnąłem się na tapczaniku i obudziłem na końcowych zdaniach - biała plameczka - ze 3 razy a później zacząłem marudzić - że tu nie ma żadnego odkodowania wzorców wynikających a to z tego czy z tamtego. Z otrzymanego listu