Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Dakini. Intencje.
Dakini (sanskryt: trl. ḍākinī; (tyb. མཁའ་འགྲོ་མ་, Wylie: mKha"-"gro-ma, ZWPY: kanzhoima, wymowa: khandroma, dosł. "posłanka niebios") – w buddyzmie tybetańskim istota personifikująca żeńskie aspekty oświecenia. W tantrze personifikuje żeńską energię seksualną stanowiącą archetyp stworzenia.
W buddyzmie tantrycznym reprezentują one inspirujący impuls świadomości, który praktykującemu pomaga osiągnąć oświecenie. Dakinie przedstawiane są w formach łagodnych, na wpół gniewnych oraz gniewnych. Męscy odpowiednicy (albo partnerzy) dakiń są nazywani daka (skr.), wira (skr.), pało (tyb.), albo heruka.
Klasyfikacja
Jest wiele różnych dakiń. Buddyzm tybetański wyróżnia np. Dakinie Mądrości, ich emanacje Dakinie Aktywności, Światowe Dakinie, Mięsożerne Dakinie, Dakinie Posłanniczki i inne. Mianem dakiń określa się też wszystkich żeńskich buddów (np. Wadźrajogini oraz Tara), praktykujące kobiety, które osiągnęły oświecenie, a w potocznym tybetańskim żony lamów.


Naszego we wszelkich płciach i z wszelkich przyczyn, skutków, powodów , okoliczności bycia / nie bycia wszelkimi rodzaju, poziomu, płci bóstwami, bogami m.in. Bóstwem tybetańskim Dakini oraz wszelkimi innymi jej/ jego postaciami i nie tylko oraz naszego dążenia do takich, i nie tylko do takich doświadczeń, oraz naszego unikaniach ich, uchylania się od nich i naszego doświadczania tego skutków.

Naszego we wszelkich płciach i z wszelkich przyczyn, skutków, powodów , okoliczności bycia / nie bycia wszelkimi rodzaju, poziomu, płci m.in. bóstwami tantrycznymi(nie~) , seksualnymi(nie~) , pomagającymi (nie pomagającymi) m.in., osiągnąć oświecenie i nie tylko oraz naszego dążenia do takich, i nie tylko do takich doświadczeń, oraz naszego unikaniach ich, uchylania się od nich i naszego doświadczania tego skutków.

Naszego we wszelkich płciach i z wszelkich przyczyn, skutków, powodów , okoliczności bycia / nie bycia wszelkimi rodzaju, poziomu, płci dakiniami(nie~) Mądrości, dakiniami Aktywności, światowymi/wszechświatów dakiniami, Mięsożernymi dakiniami, dakiniami Posłanniczkami i nie tylko oraz naszego dążenia do takich, i nie tylko do takich doświadczeń, oraz naszego unikaniach ich, uchylania się od nich i naszego doświadczania tego skutków.

Naszego we wszelkich płciach i z wszelkich przyczyn, skutków, powodów , okoliczności bycia / nie bycia wszelkimi rodzaju, poziomu, płci wszelkimi istotami, bytami, tworami m.in. w panteonie każdego poziomu, płci bogów m.in. buddyzmu, a także innych religii(nie~) , filozofii(nie~) płn. , płd., wsch., zach. i nie tylko i nie tylko oraz naszego dążenia do takich, i nie tylko do takich doświadczeń, oraz naszego unikaniach ich, uchylania się od nich i naszego doświadczania tego skutków.

Naszego we wszelkich płciach i z wszelkich przyczyn, skutków, powodów , okoliczności bycia / nie bycia wszelkimi rodzaju, poziomu, płci wszelkimi istotami, bytami, tworami m.in. czczonymi (nie~), obiektami(nie~) modlitw, próśb(nie~) , rytuałów(nie~) , składania(nie~) ofiar i nie tylko oraz naszego bycia składanymi m.in. w ofierze przez inne byty, istoty, ofiary, dusze, ludzie , oraz naszego dążenia do takich, i nie tylko do takich doświadczeń, oraz naszego unikaniach ich, uchylania się od nich i naszego doświadczania tego skutków.

Naszego we wszelkich płciach min. Pod wszelkimi postaciami Dakini i nie tylko m.in. bycia ( nie bycia) wszelkiego rodzaju inspirującym impulsem świadomości, który praktykującemu pomaga osiągnąć oświecenie i nie tylko oraz naszego dążenia do takich, i nie tylko do takich doświadczeń, oraz naszego unikaniach ich, uchylania się od nich i naszego doświadczania tego skutków.
Naszego we wszelkich płciach min. Pod wszelkimi postaciami Dakini i nie tylko m.in. bycia ( nie bycia) postacią (osobowością) Chosa Bonmo m.in. jako potężną kobietą żyjąca w VIII wieku i nie tylko oraz naszego dążenia do takich doświadczeń i nie tylko , oraz naszego unikaniach ich, uchylania się od nich i naszego doświadczania tego skutków.
Naszego we wszelkich płciach min. Pod wszelkimi postaciami Dakini i nie tylko m.in. bycia ( nie bycia) postacią (osobowością) Chosa Bonmo, która podobno umiała ostrze miecza zawiązać w trzy węzły i nie tylko oraz naszego dążenia do takich doświadczeń i nie tylko , oraz naszego unikaniach ich, uchylania się od nich i naszego doświadczania tego skutków.
Naszego we wszelkich płciach min. Pod wszelkimi postaciami Dakini i nie tylko m.in. bycia ( nie bycia) postacią (osobowością) Chosa Bonmo, której m.in. Trisong Detsen powierzył jej misję wynegocjowania pokoju między buddystami, a bonpami i nie tylko oraz naszego dążenia do takich, i nie tylko do takich doświadczeń, oraz naszego unikaniach ich, uchylania się od nich i naszego doświadczania tego skutków.

Fragmenty obszernego zestawienia

Dodano : 15-09-2013 Przez: s_majda Przeczytano: 1065 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.