Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Bóg jest dosłowny w tym co robi, oraz tego skutki. Przykłady pomysłowej autodestrukcji rozmaitych ludzi.

 Motto
,,Mam znajomych celebrytów po operacjach plastycznych. Wyglądają jak postacie z obrazu Picassa” powiedziała kiedyś Iris Apfel.

         Ta wypowiedź zainspirowała mnie do szerszego omówienia samospełniających się pragnień, które materialnie pojawiają się w formie nieoczekiwanej przez nikogo. A dzieje się tak z powodu tego, że niektóre osoby spędzają całe lata na nieświadomym afirmowaniu sobie oraz innym rozmaitych problemów. Publikacja przeznaczona jest wyłącznie dla osób z mocnymi nerwami.


Na początku zapoznajmy się z kilkoma obrazami Pabla Picassa, na których malował zdeformowane postacie ludzkie. Link

 


Jego kolorowe obrazy cieszą oko wielu koneserów sztuki i widzów, nieświadomych tego, że Picasso wprawną ręką malował wizje narkomana.Link Nie w tylko w tym wykazie znajdziemy informację, że ćpał opium.

 


Jego kolega po fachu, Salvador Dali, preferował haszysz. Polski malarz Witkacy nie żałował sobie wszelakiej maści środków psychoaktywnych.

 

 

Opisywał na swoich obrazach psychotropy, pod wpływem których cokolwiek tworzył.

 

Przykładowo FBZ - fajka bez zaciągania, 
FZZ - fajka z zaciąganiem, 
NP 12 - nie paliłem 12 dni, 
N 3- nie piłem 3 dni, 
cof. - piłem kawę, 
pyfko, pywo – piwo, 
Co – kokaina, 
Et – eter, 
Eu – eukodal.

 

Obrazy sanockiego mistrza Zdzisława Beksińskiego nie są pozbawione elementów grozy, powiązanej z promocją deformacji m.in. ciał ludzkich i zwierzęcych. 

 


Czytelniku, czy potrafisz rozpoznać kolejną osobowość któregoś z tych wymienionych a powszechnie uznanych malarzy? Zastanawiałeś się, co zrobisz, kiedy spotkasz na ulicy np. kolejną inkarnację Picassa ? A co byś zrobił jeśli taka postać trafiłaby do twojego domu? Byłbyś z tego powodu dumny?

 W tej galerii malarsko zdeformowanych postaci, nie powinno się pominąć obszernego wątku religijnego.

 

 

Koniecznie trzeba poznać to, jak przedstawiano sobie Trójcę Świętą jeszcze 1200-500 lat temu. Dopiero od niedawna zaprzestano promowania takich obrazów w Kościele.

 

 

Trzygłowe, wielorękie i wielookie postacie zwane Trójcą Świętą, miały za zadanie pobudzać wiernych do pobożności i prowadzić prostą drogą do zbawienia Duszy. Czy się to powiodło, możemy tylko snuć domysły. Link

 


A co na to Bóg?
Odpowiedź od wieków wydaje się oczywista - a kogo to obchodzi poza Bogiem? No cóż, mało kto wie i rozumie, że Bóg jest dosłowny i nie ma, że boli, kiedy On uświadamia to oporującym. ,,Co posiałeś to zbierasz”, napisano wszak w Biblii.

 


Inna kwestia opisana w Biblii, a mianowicie całkowity zakaz bałwochwalstwa, wraz z upływem stuleci został odrzucony i zapomniany przez całe społeczeństwo chrześcijan. Jednak drugie przykazanie Dekalogu, całkowicie usunięte z prawd wiary, promowanych wśród społeczności wiernych, w dalszym ciągu i bez zmian wspomina ten zakaz. Ktoś zadbał, aby chrześcijanie o nim nigdy nie słyszeli, nie mieli go wrytego w umysły. Zadbano, aby go nie stosowano na co dzień i od święta. Księga Wyjścia 20, 2;17 podaje tekst w takim brzmieniu: Link ,,4Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył."
Zapytasz teraz, czytelniku, jak bałwochwalstwo, jak ćpanie narkotyków i narkotyczne wizje mogą wpływać na losy ludzi i ich Dusz? Jeśli Bóg ma inną wizję świata, niż głosi jakakolwiek religia, to istnieje możliwość, że jest faktem reinkarnacja ludzkich nieśmiertelnych Dusz. Teraz zobaczmy inne postacie, już nie grafikę wykonaną przez rozmaitych ćpunów z talentami w ręce, ale zwyczajnych ludzi, żyjących fizycznie na ziemi. Można tylko domniemać, że mamy tu osobowości tych, którzy kiedyś malowali podobne obrazy, promowali je w społeczeństwie. Teraz nie ma już znaczenia czy robili to na trzeźwo, lub bawili się świetnie wymyślając w upojeniu rozmaite deformacje ciała.

 

 

 


Pamiętam uczucie stresu, jakie pojawiło się, gdy sobie zadałem pytanie, a co, jeśli ktoś z podobnym uwikłaniem zapyta mnie, ,,Czy mi pomożesz?”.
Nie miałem żadnego pomysłu na temat potencjalnych powodów takich trosk i doświadczeń.

 


Jako podsumowanie połączmy sobie te wszystkie informacje:
-treść drugiego przykazania z Dekalogu, czyli zakaz bałwochwalstwa i czczenia kogokolwiek poza Bogiem,
-malowanie obrazów rozmaitych ludzkich i zwierzęcych zdeformowanych potworków, i wystawianie ich tak aby były czczone,
-malowanie trzygłowego Boga,
-rozmaite wrodzone deformacje ciała, głów, rąk oraz umysłów u niewinnych dzieci. Link

 

Zapewne teraz, czytelniku zadasz, sobie pytanie ,,A dlaczego Bóg tak traktuje te Dusze i część ludzi?". Odpowiedź wydaje się być następująca: ,,Dlatego jest tak, aby nie było reklamacji, że ktoś nie otrzymał tego co pragnął, co mu się podobało i czemu poświęcił całe życie, jak ci i nie tylko ci twórcy obrazów i promotorzy odjechanych portretów."

Pokrewny artykuł dotyczy obciążeń i wzorców Gumbasa czyli małogłowia, znanego z pewnego filmu, oraz z wirusa Zika aktywnego obecnie w ciepłym klimacie obu Ameryk. Link

 

Jeśli interesują cię losy hinduskich wielorękich bóstw, to zajrzyj kiedyś do literatury medycznej, w dziedzinie chirurgii kończyn,

a twoja ciekawość zostanie w pełni zaspokojona. 


Dodano : 11-05-2016 Przez: s_majda Przeczytano: 1727 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.
 • s_majda 13-05-2016 07:47:50

  Zupełnie odmienne spełnienie oczekiwań. Modliłem się do Boga o sprzedaż mieszkania i kupno domu. Zbierałem się iśś do pośrednika ok 2 miesięcy, Podczas spaceru z synem, poczułem że dobrze by pokazać jemu myjnię samochodową. Tam akurat mył auto pośrednik nieruchomości, pomyślałem że to znak - porozmawiałem z nim. Umowiliśmy wkrótce na oglądanie. Pojechaliśmy ogladać, a tu pan który sprzedawał dom, powiedział że chce obejrzeć mieszkanie. Obejrzał i - kupuje. Dookoła praktycznie nie ma transakcji - tutaj bez najmniejszego wysiłku. Faktycznie Bóg jest wielki i wysłuchuje naszych modlitw.  Co w tym wszystkim jeszcze jest ciekawe, to że ten człowiek ma identyczne poczucie humoru jak ja, nawet moja żona to stwierdziła. Z otrzymanego listu

 • s_majda 07-06-2016 18:43:44

  W Polsce pamiętani są pogańscy bogowie tacy jak Światowid i Trygław. Światowid ze Zbrucza, Idol ze Zbrucza, Bałwan ze Zbrucza, a przede wszystkim Światowid z Liczkowiec – potoczna nazwa kamiennego posągu pochodzącego z około IX-X wieku, wydobytego w 1848 roku z rzeki Zbrucz w pobliżu wsi Liczkowce koło Husiatyna na Podolu.

   

 • s_majda 25-06-2016 16:10:51

  Znajoma wyczytała na stronie Link : Skoro Świadkowie Jehowy, uważają Jezusa za boga przez małe „b”, są politeistami, bo wierzą w dwóch bogów: większego, przez duże „B” i mniejszego, przez małe „b”. Odrzucając wiarę Jedynego Boga w Trzech Osobach popadają tym samym w wielobóstwo”.

  Ta myśl jest swoistą perełką. Odnajdujemy w niej licytację, które bóstwo jest lepsze do celebracji; dwugłowe lub trzygłowe. Całkowicie umyka obu stronom, rozumienie drugiego przykazania Dekalogu, który Księga Wyjścia 20, 2–17 podaje w brzmieniu wspomnianym już powyżej w moim artykule. 

 • s_majda 30-11-2019 18:09:47

  Zawsze się komuś przypomni cudze lub własne obciążenie i będzie to upublicznione.