Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Magrav do Centralnego Ogrzewania domu jednorodzinnego i mieszkania

 

Zajmuję się projektowaniem instalacji C.O., wodnych, gazowych i nie tylko ich. Po rozmowach z elektrykami/elektronikami wydaje mi się, że można wykonać C.O. w mieszkaniu lub domku  zasilane z kilku Magravów. Temat ten gruntownie zgłębię na początku roku 2017 po montażu u siebie urządzenia.

Idea o której myślę to użycie dla potrzeb ogrzewania domu za pomocą kotła elektrycznego. Znam producenta takich kotłów, który może mi go wykonać wedle oczekiwań.

Wstępne założenia.

Dla ogrzania domu o powierzchni 120m2 potrzeby jest kocioł o mocy ok. 12 kW. Magrav jak wiemy, ``dostarcza`` tylko 3 kW. Każdy kocioł elektryczny ma 3 lub 4 lub 6 grzałek do wody. Kotły o mocy wyższej jak 5 kW działają na tzw. ``siłę`` czyli są trójfazowe a nie jednofazowe czyli na 230Volt. Po włączeniu zasilania na 230V ich moc spada o połowę. Zatem na ogrzanie 120 m2 potrzeba kotła o mocy 24 kW. Bowiem efektywna moc użyta to tylko 12 kW.

Istnieje możliwość montażu osobno każdej fazy prądu do osobnego Magrava. Osobno dla każdej grzałki. I to jest temat do rozmów z producentem kotła jak to wykonać.

Jeśli jest to technicznie wykonalne, to potrzeba 4szt. Magravów do zasilenia kotła o mocy 12 kW i jeden Magrav dla potrzeb całego budynku.

Pytanie z dziedziny BHP.

Pojedynczy Magrav działa tak, że oczyszcza energie ludzkich DNA aż do dziewiątej ich warstwy. Czy zatem będzie bezpieczne użytkować w domu, nawet na poziomie kotłowni jeszcze kolejne 4 sztuki? Z pozyskanych informacji wynika, że 3 Magravy działają jak tzw. System. Ale jak zadziała 5 szt?

 


Dodano : 03-11-2016 Przez: s_majda Przeczytano: 1593 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.
  • s_majda 06-11-2016 10:07:13

     Edyta: Mam ogrzewanie elektryczne 3 szt programatorów, po jednym na każde pomieszczenie (w jednym pomieszczeniu 4 panele, w drugim 2 i trzecim też 2 panele grzewcze) zupełnie nie znam się na instalacjach...Czy magrav (po 1 sztuce) należałoby (i czy technicznie jest to możliwe?) instalować do każdego programatora?

    Sławomir Majda: Grzejnik na ścianie ma jakąś moc np. 1,20 kW a inny np. 0,85 kw i jeśli połączysz je pod 1 Magrava to suma obciążenia da 2,05kW. Ale powstanie ci plątanina kabli w mieszkaniu. Wydaje mi się że tobie trzeba 1 dobry Magrav. Zużycie powinno się pokryć chyba z 2 szt na mieszkanie. A może i z 1 sztuki w znacznym procencie.Cała procedura trwa 9 miesięcy kiedy nanopowłoki rozchodzą się po instalacji

    Edyta: Czy elektryk będzie w stanie mi podłączyć Magrav? 

    Sławomir Majda: Sama to zrobisz.