Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Uszebti jako niewolnicza pomoc m.in. dla obłożnie chorych

Opracowanie Małgorzata Szczygielska i Sławomir Majda
Trafiło się rozpoznać, że ktoś opiekujący się od wielu lat osobą obłożnie chorą w rodzinie, jest jej Uszebti. Czytelniku, zanim przyswoisz sobie wiedzę, o tym Egipskim mechanizmie blokującym karmę wielu Dusz, pozwolę sobie przedstawić ideę artykułu.
1. Jest rok 1985, kiedy ktoś zapada na nieuleczalną chorobę wymagającą trwałej opieki.
2. Opieki nad chorym podejmie się, np żona/mąż/dziecko/ krewny/pielęgniarka w ośrodku itp. co trwa 30 lat.
3. Kilka tysięcy lat wcześniej m.in. w Egipcie opracowano technikę przymuszania innych [niewolenia], aby niczym Dżiny spełniali wszelkie potrzeby tego, kto nad nimi zapanował. Niewolników nazwano Uszebti, a pracę mieli wykonywać w kolejnych wcieleniach, i bez określania terminu jej zakończenia.
4. Często dziwimy się, że ktoś w pełni ulega innej osobie. Osoby nieprzytomnie zakochane widzą swoich wybrańców jako ideały. Przykładem jest kobieta okładana pogrzebaczem przez alfonsa, lub męża. Innym przykładem jest uległość żołnierzy wobec wodza, lub uległość rzeszy wielbicieli wobec polityka czy nawet kapłana. To wszystko mogło być zbudowane za pomocą karmiczego, duchowego wpływu na duszę niewolnika, czyli na Uszebti.

Uszebti (z egip., także szauabti, szabti - odpowiadający; uszebt - opiekować się) - w starożytnym Egipcie figurka w kształcie mumii, z dwiema motykami w rękach i workiem na plecach, wkładana do grobu wraz z ciałem zmarłego.
W egipskim raju (Pola Jaru) istniała konieczność pracy odzwierciedlającej w tym względzie świat doczesny. Zabierając ze sobą w zaświaty figurki uszebti faraonowie a także zwykli śmiertelnicy stwarzali sobie możliwość zwolnienia własnej duszy z pracy. Uszebti wytwarzano z drewna, szkła, gliny, wosku, brązu, najczęściej z fajansu.
Przekształcenie figurek uszebti w ich rzeczywiste sobowtóry zapewniało zaklęcie, które znamy jako 6 rozdział Księgi umarłych (ma on swoją genezę w 472 rozdziale Tekstów Sarkofagów):
"Instrukcja dla Ozyrysa (tu: imię zmarłego). O, uszebti, jeżeli (zmarłemu - imię) rozkaże się wykonanie jakiejś pracy w państwie umarłych: zaoranie pola, nawodnienie ziemi czy przewożenie piasku ze wschodu na zachód, powiesz `Oto jestem`"W. Link Tyle za Wikipedią. Treść ,,Instrukcji" wymusza na niewolniku- Uszebti wykonanie każdej pracy, jaką ma zrobić samodzielnie jego właściciel. Znaleziono tak skuteczną spychoterapię. Z tego bierze się min. wola panowania, ale i brak jakichkolwiek umiejejętności- bo czemu się wysilać, skoro ktoś przyjdzie i wszystko za nas wykona. Samoocena wali się wówczas w gruzy, bo wszyscy coś potrafią zrobić, poza właścicielem niewolnika. A skoro potrafią to stają samodzielni, nawet przez bunty i krwawe rewolucje. Do roboty są ludzie ludzie i maszyny, jak mawia znajomy. Przykładem Uszebti może być żona pracująca wokół męża, oglądajacego telewizję, albo biegająca po papierosy, kiedy jemu ich zabrakło.

Rozwiązanie umowy w technice pokłonu.
Ja ….............z moją Duszą, z całą naszą istotą trwale wypowiadamy TERAZ umowę o pracę i umowy na pracę i zadania wykonywane przez nas jako wszelkich płci, ras, rodzajów, wielkości, koloru skóry m.in. Uszebti i ich odpowiedniki podpisane, zawarte wszelkimi sposobami min. z duszą, osobą, istotą min. .......... oraz z wszelkimi innymi osobami, duszami, istotami i nie tylko z nimi bez zachowania okresu wypowiedzenia, w terminie natychmiastowym. Ja ….......... z moją Duszą, z całą naszą istotą trwale wypowiadamy TERAZ umowę o pracę i umowy na pracę i zadania wykonywane przez wszelkich płci, ras, rodzajów, wielkości, koloru skóry m.in. Uszebti i ich odpowiedniki podpisane, zawarte wszelkimi sposobami min. z duszą, osobą, istotą min. .......... oraz z wszelkimi innymi osobami, duszami, istotami i nie tylko z nimi bez zachowania okresu wypowiedzenia, w terminie natychmiastowym. Pozwalamy teraz trwale odejść sobie od wszystkich dla których kiedykolwiek byliśmy ich Uszebti i ich odpowiednikami, i pozwalamy teraz trwale odejść od nas wszystkim naszym Uszebti i ich odpowiednikom.
A Ciebie Boże bierzemy na świadka i prosimy, aby się to uwolnienie dokonało.

Na MINW jest wiele tekstów do uwalniania się od form rozmaitego zniewolenia. Intencje tematyczne do oddania Bogu.
Naszego bycia Uszebti figurką w kształcie mumii z dwiema motykami w rękach i workiem na plecach, wkładana do grobu wraz z ciałem zmarłego.
Naszej pracy jako m.in. Uszebti m.in. na Polach Jaru( egipskim raju) na rzecz zmarłego
Naszego zwalniania duszy zmarłego z pracy dla którego byliśmy m.in.Uszebti
Naszego bycia m.in. Uszebti której podobiznę wykonano z drewna, szkła, gliny, wosku, brązu z fajansu i innych materiałów
Naszego posiadania figurki m.in. Uszebti i bycia przekształcaną w ich rzeczywiste sobowtóry za pomocą zaklęcia wg. zapisów z księgi umarłych
Naszego bycia w gotowości jako Uszebti na zawołanie zmarłego który musiałby wykonać jakąś prace a Uszebti robi to za niego np zaoranie pola, nawodnienie ziemi czy przewożenie piasku ze wschodu na zachód, itp.
Naszego jak i jako m.in. Uszebti bycia w gotowości i wypowiadania zdania: `Oto jestem`.
Naszego pełnienia roli m.in. Uszebti służącej, wykonującej prace gospodarcze, rzemieślnicze i domowe
Naszego jak i jako m.in. Uszebti wykonywania pracy po raz ostatni zmarłemu jako bliskiej osobie z rodziny
Naszego jak i jako m.in. Uszebti wykonywania pracy nadanej przez boga zmarłemu
Naszego jak i jako m.in. Uszebti towarzyszenia zmarłej pod podobizną figurki w sarkofagu, skrzynkach mających kształt kapliczki
Naszego bycia Uszebti odpowiedzialną za wykonane prace w jeden dzień roku, naszego bycia nadzorowaną przez nadzorców
Naszego jak i jako m.in. Uszebti wykonywania pracy niewolniczej, bycia niewolnicą
Naszego jak i jako m.in. Uszebti posiadania narzędzi rolniczych ( na podobieństwo były wykonane figurki do których były przymocowane narzędzia a potem tylko namalowane lub wyrzeźbione)
Naszego bycia figurką nadzorców wyposażonych w biczyk jako symbol władzy zwierzchniej nad robotnikami ( takiej rangi Uszebti były w grobie Tutenchamona które mają cechy portretowe Tutanchamona , takie Uszebti są większe od "pracowników"
Naszego jak i jako m.in. Uszebti bycia wykorzystywaną przez zmarłego w każdej chwili, na każde zawołanie -
Naszego bycia Uszebti które służyły świętym zwierzętom jak Apis
Naszego bycia Uszebti które mają mumiokształtne posążki mające bycze głowy  

Kwestie techniczne dotyczące idei oraz budowania zdań przy pracy z intencjami.
Art ,,800 intencji do oczyszczenia” Link
,,Budowanie obszernych Intencji i modlitw. Rozmowa Skype o technice " Link
,,Schemat 1 zdaniowy do intencji. " Link
Słowo (--nie) dodane przy pracy z intencjami do jakiegoś słowa oznacza, że warto je wymienić jako przeciwieństwo lub a nawet samodzielnie już w trakcie znaleźć i wypowiedzieć dowolne synonimy jakie się nasuwają na myśl razem z ich przeciwieństwami.
np. -- bycia biedakami, chorymi dobrze jest powiedzieć również z jego przeciwieństwem
--bycia biedakami, chorymi, --nie byciabiedakami, chorymi
Pozwala to od razu maksymalnie szeroko ruszyć dany wzorzec w odmiennych aspektach, również w jego przeciwieństwie. Warto też wiedzieć- że Dusze często myślą, twierdzą, że one nie mają takich przeciwnych wzorców np. że nie są bałwochwalcami jak w danym przypadku (danym słowie).
Inny przykład:
Dusza kobiety zaprzecza byciu kiedyś złą matką. Więc dodanie tu słowa przeczenia - nie bycia złą matką pozwolić jej może na zrozumienie stanu w jakim się znajduje.
Bycie złą matką, --nie bycia złą matką--
"-Ależ skąd nigdy w życiu! To przecież są nie moje wzorce. To co ja robię jest moją prywatną sprawą".[-Nader często mówi lub myśli o sobie dusza.] 


Dodano : 04-01-2017 Przez: s_majda Przeczytano: 205 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.
 • s_majda 04-01-2017 23:01:04

  Temat Uszebti w innej wersji omówiony jest w art. pt. ``Laleczki jakie mają dusze, oraz ich symbolika``Link. Sama mumifikacja zwłok wygląda trochę jak robienie z nich Uszebti. 

 • Małgorzata Kulupa 05-01-2017 18:30:14

  Bardzo ważny temat: podczas oddawania intencji zobaczyłam inkarnację mojej bliskiej osoby, która trzyma mnie na lejcach i smaga  batem, dopiero potem doczytalam, że dalej są intencje o nadzorcach uszebti. Zaporosiłam na pokłon Boga Dawcę Życia, przeczytalam mu m.in. wypowiedzenie umowy i widziałam, że za mną stoi pełno niezadowolonych, oburzonych istot, a po dokończeniu- zobaczylam białego gołębia wzlatującego w górę, potem pokłon dla istot, płacz, mdłości, kolejny raz wypowiadalam umowy , które też oddalam Bogu, tym istotom to nie w smak, mialam wizje jakis zamieszek, że istoty biją się między sobą, przepychają. Poruszające....

 • Małgorzata Kulupa 05-01-2017 18:31:33

  ,, Od czasów Amenhotepa II ilość grzebanych Uszebti wzrosła, więc zaczęto umieszczać je w skrzynkach mających kształt kapliczki. Liczbę Uszebti zwiększono do 365 figurek, po jednej na każdy dzień roku, którym przewodniczyło 36 nadzorcow, co daje zbiór 401 sztuk. Jak widać, istniał podział ze względu na podział organizacyjny i wykonywane funkcje." Link

 • 05-01-2017 18:36:32

  Podczas modlitwy wstępnej ktoś szarpał mnie za ramię, powiedziałam potem teraz się modlę. Słyszałam od dusz lub dusz, że jestem głupia i oszalałam. Podczas modlitwy ktoś siedzący na wózku inwalidzkim zasłabł. Gdy prosiłąm Boga o zebranie laleczek Uszebti, to dusze przynosiły je przede mną i stawiały na podłodze. Patrzyłam bo było ich coraz więcej. Gdy zawołałam Boże pomóż niech wszystkie będą oddane, to ktoś powiedział-nie marudź oddajemy je. Gdy prosiłąm Boga o wyrzucenie całej kolekcji z szaf, to jakaś istota z worka wyrzuciła ich całe mnóstwo na podłogę. Z tyłu mnie u mojej rodziny było zamieszanie i szepty. Ulatywały ze mnie małe haczyki. Te wszystkie figurki, które rzucono na podłogę też uleciały. Ale jedna została. Oddałam ją Bogu, ale też poprosiłam o zabranie i pomoc. Figurka uleciała, a istota marudząca z tyłu machnęła ręką. Z ramion został mi zdjęty b. ciężki skórzany kołnierz.   Na pokłonie z Bogiem, bardzo płakałam, a z duszami też był płacz. Moja dusza ręka wyciągałą z mojej rodziny, chowających się i nie mających zamiaru wyjść na pokłon. Na pokłonie dusze były zszokowane, milczące i siedziały sztywno, jak w szoku. Jak czytałam in. ze słowem Tutanchamona, to mną potrząsnęło.

   

 • Małgorzata Krata 07-04-2017 22:46:09

  „Terakotowa Armia ( „Figury grobowe żołnierzy i koni”) – zbiór 7,5 tys. figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny), przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie. Prawdopodobnie są to Uszebti. Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi (…..).Według wierzeń, Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Terakotowa_Armia