Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
21 czakramów głównych. Rysunkowy schemat


Współautorka Dorota Kielan.
Posiadamy łącznie 21 czakramów głównych tj;
5 szt ponad głową, Link
7 ciała fizycznego Link
i 9 pod stopami. Link
Odpowiednikiem fizycznym dla 7 szt czakramów głównych ciała jest 7 gruczołów dokrewnych, których nie należy lekceważyć ani zapominać o nich.
5 szt czakramów ponad głową połączonych jest z pięcioma wyższymi ciałami aurycznymi, jakich posiadamy 12 (5+7).
Pod stopami na kanale czakrowym leży 9 czakr. Czyli łącznie 5+7+9=21 czakramów głównych. Oczyszczanie ich, oddawanie Bogu rozpoczynamy zawsze od czakr najwyższych w danej ich partii.
Czakry ciała fizycznego (szt.5 ) są podwójne tj przednie i tylne. Dwie kolejne tj nr 1 i nr 7 pojedyncze. Każda z tych 7 czakr głównych świeci jedną z 7 barw tęczy, od dolnej ognistej (czerwieni) do górnej fioletowej.
Obok 7-u czakr głównych w korpusie ciała mamy wiele czakr pobocznych, mniejszych np.
- czakra śledziony
- czakra wątroby
- czakry lęku i czakra przestrachu położone w dołkach obojczyka
- czakry stóp
- czakry dłoni
- czakra Chrystusowa itp
- ponad 500 drobnych wirów energii to punkty akupunkturowe rozlokowane po całym ciele fizycznym.

Każda czakra może świecić naturalnym dla niej czystym blaskiem lub być przebarwiona a nawet czarna. Może być zamknięta na przepływy boskich energii lub na nie otwarta.

Wyobraź sobie, że postać na rysunku stoi jakby w energetycznym odpowiedniku czegoś co można przyrównać do orzecha. Jest jakby we wnętrzu świetlistej kuli. Najniższa czakra pod stopami oraz czakra najwyższa ponad głową są może nie tyle "łącznikiem" ile stanowią już część ,,reszty świata" poza indywidualną energią człowieka.
Dodano : 22-02-2010 Przez: s_majda Przeczytano: 518 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.
 • s_majda 29-12-2011 18:15:34
  Dyskursy Sai Baby nt genezy święta Divali oraz przyczyn dla których Kriszna miał kiedyś wielkie moce do dyspozycji. Pytanie rodzi się samo. Cóż z nimi wówczas uczynił?

  Tekst w tłumaczeniu elektronicznym.  Gdy dociekać znaczenia festiwalu Diwali, które obchodzimy dzisiaj, okazuje się, że tradycyjnie jest radosnym świętem dla uczczenia zniszczenie demon Narakasura przez Śri Kryszny. Tylko wtedy, gdy najpierw zrozumieć znaczenie Zasada Krishna będziemy w stanie zrozumieć znaczenie zasady Krishna jest uosobieniem pięciu elementów: eter, powietrze, ogień, woda i ziemia. Jest także uosobieniem pięciu życia oddechów - prana, apana, Amana, udana, i Vyana. " Pięć nazwisk reprezentować pięciu Pranas (ważne odbędzie). Kleem odnosi się do ziemi. Krishnaya odnosi się do wody. Govindaya odnosi się do Agni (ogień-Bóg). Gopijanavallabhaaya odnosi się do vayu (powietrze) . Swaah odnosi się do eteru.

  Kiedy zdajemy sobie sprawę, że Boska jest obecny w pięciu elementów, zdamy sobie sprawę, że nie ma miejsca w kosmosie, gdzie tych pięciu nie są obecni. T Ludzkie ciało składa się z pięciu elementów. Te elementy, ponieważ stanowią one ciała, może mieć wpływ tylko ciało, ale nie może wpływać na Atma w jakikolwiek sposób. W komentarzu do historii Kryszny w Bhagavatha, wielu pisarzy sobie na wszelkiego rodzaju błędnych interpretacji. Jednym z takich błędnej interpretacji odnosi się do żony Kryszny. Błędna interpretacja Bhagavatham

  . W organizmie ludzkim, są tak zwane shadchakras - sześć centrów duchowych. Spośród nich dwa najważniejsze to: Hridayachakra (Centrum Serca) i sahasrary (tysiąc płatkach centrum). Hridayachakra jest również znany jako Hridayakamala (Lotus of the Heart) i sahasrary nazywa Thousand płatkach Lotus. The lotus of the heart has eight petals. Lotos serca posiada osiem płatków. Te osiem płatków symbolizuje osiem światów, ośmiu kierunkach, ośmiu strażników świata, osiem bhutas (duchy) i ośmiu części ziemi. Ponieważ Kryszna był pan z tych ośmiu płatkach, został opisany jako mąż ośmiu królowych. Mistrz nazywa pathi i tych pod nim są opisane jako żony. Jest to symboliczny związek, a nie męża i żony w sensie świata. To dlatego, że ezoteryczne znaczenie tych relacji nie było właściwie rozumiane, Bhagavatham wszedł do błędnej interpretacji.Jest również powiedziane, że Kriszna był przywiązany do 16.000 gopiki. Who are these gopikas ? Kim są ci gopiki? . Nie są one cowherdesses w formie fizycznej. W głowie człowieka znajduje się lotos o tysiącu płatków. Pan jest opisany jako uosobienie 16 kalas. Jak Pan sahasrary (w tys płatkach lotosu), On przewodniczy 16.000 kalas, które są obecne w tym lotosu. Kundalini śakti, która rozpoczyna się w dolnej części kręgosłupa (mooladhara), wznosi się i łączy się z 16.000 jednostek w sahasrary.Jest to znaczenia ezoterycznego i rozumieniu roli Bożego w organizmie. Nieświadomi tego wewnętrzne znaczenie, ludzie oddają się błędne interpretacje i wystaw przewrotny. Spotkanie Kryszny z demonem Naraka należy rozumieć w tym kontekście. " Nara-ka " means one who is opposed to the Atma . "Nara-ka" oznacza kogoś, kto sprzeciwia się Atma. Naraka nie oznacza demona. Jest to nazwa satelity, które obracało się wokół Ziemi. Kiedy ludzie wypełnione były obawy o zagrożenie do ziemi, z tego satelity, kiedy wydawało się przybywać do ziemi, Krishna usunąć strach przez zniszczenie satelity.

  Diwali upamiętnia zwycięstwo Kryszny

  Dangers from Zagrożenia od the planets are apprehended from time to time. planet zatrzymanych od czasu do czasu. Na przykład, kilka lat temu, ludzie oczekiwali, że wielkim zagrożeniem dla świata jest połączeniem "Ashtagraha" (osiem planet). Pięć tysięcy lat temu ludzie obawiali się podejście planety w pobliżu ziemi. Aby rozwiać ich obawy, Kriszna przyszedł im z pomocą i odwrócił o zbliżającym się niebezpieczeństwie. TO Obchody Diwali jako dzień wyzwolenia od zwycięstwa Narakasura upamiętnia Kryszny. Dzień jest obchodzony jako okazji, kiedy Boska prowadzi ludzkość z ciemności do światła. Legendarnej wersji odcinka Narakasura opisuje demon jako mistrz Praagjyothishapura. Symboliczne znaczenie sahasrara jest to, że jest miejscem, które zapomniał Atmy. Wewnętrzne znaczenie jest to, że demoniczne siły mieszkać w każdym miejscu, w którym Atma is forgotten. jest zapomniany. Wszystkie chaosu i zła w dzisiejszym świecie są ze względu na fakt, że ludzie zapomnieli o Atma (Duch Najwyższego). Każdy człowiek ma świadomość ciała i duszy indywidualnej, ale nie jest świadomy Paramatma (Divinity) w nim. Na dzień Diwali, mamy światło licznych lamp jedna świeca. Światła, dzięki któremu inne lampy się świecą jest symbolem boskiej. Innymi światłami znajdują jivanajyothis (indywidualne lampy). Wywodzą się one ich światło Jedno Światło Najwyższego. Jest uczyć tej prawdy ludziom, że Święto Świateł jest przestrzegane. Według legendy, Kriszna zginął Narakasura z pomocą Sathyabhama. Co to oznacza? Każdy z nas musi walczyć i zniszczyć demoniczne siły w każdym, odwołując się do Sathya (prawda). " oświadcza, Upaniszady (Tylko Prawda Zwycięża). "Mów Prawdę" jest nakaz wedyjskiej. Każdy powinien dążyć do przystąpienia do Prawdy. Prawda jest Bogiem. Z wiary w Boga i przywiązanie do prawdy, wszystkie demoniczne siły mogą być pokonane.