Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Rtęć i amalgamat w organizmie

Fragment książki Ellen Grasse ,,Czakra i aura Diagnoza przyszłości” Oficyna wydawnicza SPAR
W ciągu wielu lat praktyki wielokrotnie obserwowałam, jak u dzieci i młodych ludzi, na skutek osadzenia choćby najmniejszej plomb z amalgamatu, w lewej części szczęki następowało wypełnianie się czakry śledziony szarym, niezdrowym chi. Proces ten trwał zwykle kilka dni. W wielu wypadkach dziecko od tego momentu stawało się alergikiem. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest usunięcie plomb amalgamatowych i zastąpienie ich innym, zdrowszym materiałem. Konsultacji w tych sprawach udzielają wykształceni pod kątem biologicznego leczenia dentyści. Po usunięciu amalgamatu należy z organizmu usunąć również resztki rtęci, rozproszone po całym ciele, a osadzające się przede wszystkim w śluzówce jamy ustnej i gruczołach szyjnych. Czarne przebarwienia, występujące zwykle u większej ilości korzeni zębowych powstają po części z uwagi na niedostateczne odtruwanie przez jelito, a po części powodowane jest plombami amalgamatowymi. Rtęć z wypełnień wydziela się nie tylko za sprawą żucia
Organizm permanentnie zatruwany jest mikroskopijnymi dawkami przedostającymi się do delikatnych naczyń limfatycznych i krwionośnych przechodzących przez korzenie zębów i dziąsła.
Związki pomiędzy jelitem grubym, amalgamatem i zlokalizowanymi w okolicach zębów ogniskami zapalnymi nadal nie są właściwie doceniane. Wizyta w biologicznej klinice onkologicznej w USA potwierdziła smutne fakty. U wszystkich bez wyjątku chorych, niezależnie od wieku i płci mogłam zaobserwować skoncentrowane, czarne cni, odkładające się u korzeni zębów, przeważnie w górnej szczęce.
Kolejne linie energetyczne jak np. żołądka czy jelita cienkiego częściowo przebiegają nad korzeniami zębów, a częściowo w ich pobliżu. Prawie wszystkie nadis (promienie światła znajdujące się na zewnątrz poza ciałem fizycznym) mają wewnętrzne połączenia z zębami. Czytanie aury wykazuje decydujące znaczenie funkcji jelita grubego dla wydalania z organizmu toksyn, a więc i dla stanu korzeni zębowych. W związku z tymi faktami można przyjąć, że jelito grube ma zasadnicze znaczenie dla ogólnoustrojowego poziomu energetycznego.
Odnośnie oczyszczania organizmu z toksyn powstających w wyniku procesu przemiany materii można zaobserwować określoną reakcję chi. Gdy do organizmu doprowadzimy niezdrowe chi (na przykład spożywając rafinowaną mąkę, cukier, słodziki itp.), w ułamku sekundy następuje atak na zęby, szczególnie te, których pole energetyczne zostało już wcześniej osłabione. Przy wspomnianych wyżej pokarmach, upośledzających zazwyczaj czynności trzustki, chi atakuje najczęściej szóste i siódme zęby w dolnej i górnej szczęce. Ogólnie rzecz biorąc jest obojętne, które zęby zostaną zaatakowane, gdyż tylko odtruwanie przez jelito grube oraz silna czakra podstawowa decyduje o ich sanacji. W związku z tym można też zaobserwować, że krótkie posty lecznicze i odpowiednie oczyszczanie jelita grubego w ramach jednolitej kuracji mogą ratować nadpsute zęby przed usunięciem.


Opublikowano: 27/06/2010
Autor: s_majda


Komentarze

Dodaj komentarz