Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Dekalog - intencje do przemodlenia

Dekalog ma kilka wersji;
-Oficjalną z Biblii hebrajskiej,
-Katolicką po zmianach wniesionych w roku 1917, 
-Chrześcijańską,
-Świadków Jehowy i nie tylko.

Kwestie techniczne dotyczące idei oraz budowania zdań przy pracy z intencjami.
Art ,,800 intencji do oczyszczenia” Link
,,Budowanie obszernych Intencji i modlitw. Rozmowa Skype o technice " Link 
,,Schemat 1 zdaniowy do intencji. " Link
Słowo (--nie) dodane przy pracy z intencjami do jakiegoś słowa oznacza, że warto je wymienić jako przeciwieństwo lub a nawet samodzielnie już w trakcie znaleźć i wypowiedzieć dowolne synonimy jakie się nasuwają na myśl razem z ich przeciwieństwami. 
np. -- bycia biedakami, chorymi dobrze jest powiedzieć również z jego przeciwieństwem
--bycia biedakami, chorymi, --nie byciabiedakami, chorymi
Pozwala to od razu maksymalnie szeroko ruszyć dany wzorzec w odmiennych aspektach, również w jego przeciwieństwie. Warto też wiedzieć- że Dusze często myślą, twierdzą, że one nie mają takich przeciwnych wzorców np. że nie są bałwochwalcami jak w danym przypadku (danym słowie).
Inny przykład:
Dusza kobiety zaprzecza byciu kiedyś złą matką. Więc dodanie tu słowa przeczenia - nie bycia złą matką pozwolić jej może na zrozumienie stanu w jakim się znajduje. 
Bycie złą matką, --nie bycia złą matką--
"-Ależ skąd nigdy w życiu! To przecież są nie moje wzorce. To co ja robię jest moją prywatną sprawą".[-Nader często mówi lub myśli o sobie dusza.

Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, oraz Jam jest Pan, Bóg Twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą: Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. 2 przekazania Dekalogu w wersji Katolickiej w zakresie obejmującym treść następującą: ``Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno`` i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą: Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą: Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale siódmego sabat Pana, Boga twego, jest; nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość , który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą: Czcij ojca twego i matkę, jak ci przykazał Pan, Bóg twój, abyś żył przez długi czas i żeby ci się dobrze wiodło na ziemi, który Pan, Bóg twój, da tobie i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą:Nie będziesz zabijał i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą: Nie będziesz cudzołożył i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą:Nie będziesz kradzieży czynił i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą: Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
Naszego, a przez nas cudzego stosowania, promowania, pisania, kopiowania, głoszenia, realizowania, przestrzegania m.in. Dekalogu w zakresie obejmującym treść następującą: Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani roli, ani sługi, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnych rzeczy, które jego są i nie tylko oraz naszego i cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.


Dodano : 10-11-2016 Przez: s_majda Przeczytano: 1123 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.