Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Bóg nadchodzi – co z tym zrobimy? Test psychologiczny.

Proponowany test ma zadanie wydobyć na jaw programy, które doprowadziły nas do takiej wiedzy o Bogu, jaka jest obecnie. Można wstępnie rozpoznać w czym tkwi sedno przekonań. 
Test jest typowym psychologicznym badaniem i zapisujemy sobie PIERWSZĄ odpowiedź jaka się nasunie po przeczytaniu pytania. Zajmijmy się nim w wolnym czasie, aby uważnie odpowiedzieć sobie na pytania. 

Załóżmy, że w prasie i telewizji a także od osób znajomych usłyszymy, że Bóg nadchodzi. Przecież czasy są sprzyjające. Niedawno miał miejsce koniec świata, zapowiadany od stuleci. Zastanowiło mnie, co by się stało, gdyby zamiast zapowiadanych na tę okazję rozmaitych katastrof, upadku społeczeństwa Bóg pojawił się na Ziemi, nie tylko dla wybranej garstki modlących się wyłącznie do Niego, ale stał się łatwo dostępny dla wszystkich?
Nie myślę o Żywym Bogu, czyli o postaciach takich jak Wisznu, Zeus, Thor, Kriszna, Brahma, lub Mesjasz zapowiadany na Koniec Świata.
Myślę o Bogu prawdziwym i jedynym. W różnych religiach m.in. w Chrześcijaństwie oczekuje się przyjścia nie tyle samego Boga, ale pośrednika takiego jak np. Jezus. Co się stanie, jeśli jednak na Ziemię przyjdzie sam Bóg, lub przejawi swoją twórczą wolę w sposób zrozumiały dla wszystkich?
Według Edgara Cayce ze wszystkimi ma rozmawiać Mesjasz Końca Świata. A z kim mógłby rozmawiać Bóg? Czy znajdzie czas dla Polaków, Ormian, Ukraińców, Palestyńczyków i Żydów?
Może odwiedzi wszystkich a może jednak zagości tylko w ekskluzywnych hotelach?
Zastanówmy się, czy na wyprzódki należy zaopatrzyć się w kolekcję portretów Matki Boskiej i Jezusa? Czy może wręcz przeciwnie?
Jeśli Bóg dający życie wszystkim ludziom, będzie wożony przez miasta np. w kabriolecie to, czytelniku kim chciałbyś być? (Wskaż właściwe odpowiedzi-te pierwsze, które się nasuną.)
-kierowcą pojazdu samego Boga (tak/nie)
-ochroniarzem Boga (tak/nie)
-tłumaczem, który sprawnie przełoży słowa Boga tak, aby wszyscy zrozumieli (tak/nie)
-będziesz stał pośród gapiów na ulicy, ale bez zbędnego rzucania się Bogu w oczy (tak/nie)
-staniesz pośród tych, którzy zaśpiewają Bogu ``Gloria`` (tak/nie)
-jeśli będą organizowane pielgrzymki do miejsca spotkania z Bogiem, to chętnie poświęcisz na to cały dzień (tak/nie)
-wystarczy ci sprawozdanie lub reportaż w telewizji (tak/nie)
-obowiązki rodzinne, niemoc ciała, lub zawodowe zobowiązania (przykładowo praca na 3 zmiany, brak urlopu) uniemożliwią tobie lub komuś z rodziny uczestnictwo w spotkaniu (tak/nie)
-ponieważ to nie ty jesteś organizatorem spotkań z publicznością, to cała sprawa i cudze interesy ciebie nie dotyczą (tak/nie)
-obecność na spotkaniu z Bogiem wystawiła by złe świadectwo twojej religijności i pobożności (tak/nie).


Dodano : 06-06-2018 Przez: s_majda Przeczytano: 1235 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.