Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


Modlitwa Inna Niż Wszystkie

Zaburzenia urojeniowe – intencje do przemodlenia

Spisał Konrad Jaszowski

Kwestie techniczne dotyczące idei oraz budowania zdań przy pracy z intencjami.
Art ,,800 intencji do oczyszczenia” Link
,,Budowanie obszernych Intencji i modlitw. Rozmowa Skype o technice ” Link 
,,Schemat 1 zdaniowy do intencji. ” Link
Słowo (–nie) dodane przy pracy z intencjami do jakiegoś słowa oznacza, że warto je wymienić jako przeciwieństwo lub a nawet samodzielnie już w trakcie znaleźć i wypowiedzieć dowolne synonimy jakie się nasuwają na myśl razem z ich przeciwieństwami. 
np. — bycia biedakami, chorymi dobrze jest powiedzieć również z jego przeciwieństwem
–bycia biedakami, chorymi, –nie byciabiedakami, chorymi
Pozwala to od razu maksymalnie szeroko ruszyć dany wzorzec w odmiennych aspektach, również w jego przeciwieństwie. Warto też wiedzieć- że Dusze często myślą, twierdzą, że one nie mają takich przeciwnych wzorców np. że nie są bałwochwalcami jak w danym przypadku (danym słowie).
Inny przykład:
Dusza kobiety zaprzecza byciu kiedyś złą matką. Więc dodanie tu słowa przeczenia – nie bycia złą matką pozwolić jej może na zrozumienie stanu w jakim się znajduje. 
Bycie złą matką, –nie bycia złą matką–
„-Ależ skąd nigdy w życiu! To przecież są nie moje wzorce. To co ja robię jest moją prywatną sprawą”.[-Nader często mówi lub myśli o sobie dusza.] 


1.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Zaburzenia urojeniowe, należące do grupy chorób psychicznych, dawniej nazywane były paranoją (z grec. para i noos – „poza umysłem”), a obecnie – według klasyfikacji ICD-10 – nazywane są uporczywymi zaburzeniami urojeniowymi i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
2.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że zaburzenia urojeniowe Charakteryzują się występowaniem usystematyzowanych, spójnych urojeń (pojedynczego urojenia lub całego ich systemu), którym nie towarzyszą zaburzenia struktury osobowości i intelektu. Również zachowanie i funkcjonowanie społeczne danej osoby w obszarach życia niezwiązanych z urojeniami mogą być niezaburzone i dezintegrować jej codzienne życie dopiero w rozwijającym się procesie chorobowym lub okresie jego nasilenia i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
3.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że zaburzenia urojeniowe W przeciwieństwie do schizofrenii, zaburzeniom urojeniowym zazwyczaj nie towarzyszą halucynacje słuchowe, czyli fałszywe spostrzeżenia (np. głosy, które nie istnieją w realności) i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
4.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojenia to zaburzenia myślenia, czyli przekonanie chorego o istnieniu rzeczy, zjawisk czy wydarzeń wokół niego, które naprawdę nie istnieją. Pewne zdarzenia mogą co prawda mieć miejsce, ale chory nadaje im nieadekwatne znaczenie, nadbudowuje wokół nich chorobowe treści, tzw. system urojeń. Takie fałszywe sądy pacjenta są niekorygowalne; nie daje on sobie wyjaśnić, wytłumaczyć, że to, co myśli, nie ma miejsca w rzeczywistości, nie dzieje się naprawdę. Pacjent jest głęboko przekonany o prawdziwości swoich urojeń, „wierzy w nie”, „wie”, uważa, że to jego sądy są prawdziwe, a inni albo ich nie dostrzegają, albo wręcz są „przeciwko niemu”, chcą z niego „zrobić chorego”, kiedy właśnie to on „jest zdrowy”. Może nawet takie osoby, które starają się mu pomóc i „tłumaczyć, że on nie ma racji”, włączyć w system swoich urojeń, jako biorące udział w „zmowie przeciwko niemu” (np. rodzinę, znajomych, osoby z pracy). Do tego grona trafiają nieraz także, osoby i instytucje, które mogą pacjentowi pomóc profesjonalnie: psychologowie, lekarze psychiatrzy, personel szpitala. Dlatego często bardzo trudno pomóc osobie, która uważa, że z nią jest „wszystko w porządku”, że jest zdrowa, a ci, którzy chcą jej pomóc, są przeciwko niej i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
5.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Zdarza się, że zaburzenia urojeniowe rozwijają się na tyle stopniowo i długotrwale, że bliscy w ogóle nie zauważają, że dzieje się coś niepokojącego; obserwują „inność”, „dziwaczność” osoby chorej, ale przypisują to cechom osobowości – „on/ona taka już jest” i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
6.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Czasami obszar urojeń danej osoby jest na tyle prawdopodobny, że bliscy i osoby znajome „wierzą” w prawdziwość opisywanych wydarzeń, współczują, doradzają, starają się pomóc znaleźć rozwiązanie. Dopiero konfrontacja z realnością pokazuje tym osobom „wyimaginowany charakter” podawanych przez chorego faktów i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
7.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Uporczywe zaburzenia urojeniowe dotyczą najczęściej różnie rozbudowanych urojeń prześladowczych, ksobnych, wielkościowych, hipochondrycznych, zazdrości, erotycznych czy pieniactwa (u pacjenta cierpiącego na zaburzenia urojeniowe występuje zwykle jedno z nich). Urojenia prześladowcze charakteryzują się – w zależności od poziomu ich rozbudowania – tym, że pacjent jest przekonany, iż inni ludzie (np. wybrani lub wszyscy członkowie rodziny, osoby z pracy, sąsiedzi), postacie, grupy czy całe systemy instytucji chcą go skrzywdzić, zniszczyć, spowodować jego cierpienie. Osoba taka może się czuć obserwowana przez innych, inwigilowana. Może nadawać zwykłym gestom, zachowaniu czy rozmowom innych osób, a także wypowiedziom w telewizji, radiu czy gazecie, szczególne dla siebie, chorobowe znaczenie i odnosić je do siebie (urojenia ksobne) i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
8.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojenia mogą dotyczyć również okradania („sąsiedzi kradną mi prąd”, „wchodzą pod moją nieobecność do mojego mieszkania i zabierają różne rzeczy”) czy trucia (poprzez „dodawanie trucizny do jedzenia”, „wpuszczanie gazu do mieszkania”). Mogą to być także urojenia zazdrości, kiedy dana osoba jest przekonana, że jej partner/ka ją zdradza i organizuje swoje życie wokół ciągłego sprawdzania, czasami nawet „szpiegowania” w celu „wykrycia zdrady”. Zdarzają się również urojenia erotyczne, mowa o nich wtedy, gdy pacjent jest przekonany, że inna osoba jest w nim zakochana; organizuje on swoje życie wokół jej ciągłej obserwacji, dąży do kontaktu z nią, mimo że ta osoba faktycznie nie jest nim zainteresowana, a nawet go unika. Mogą to być pojedyncze lub rozbudowane w system urojenia wielkościowe, przekonanie o nieadekwatnej do rzeczywistości, wysokiej pozycji społecznej, władzy czy statusie materialnym. Może to być też tzw. pieniactwo, ciągłe dochodzenie swoich domniemanych „krzywd” czy domaganie się „swoich praw”, często przed sądem i różnymi urzędami. W tej grupie mogą występować także urojenia hipochondryczne, czyli przekonanie o ciężkiej śmiertelnej chorobie bez odniesienia w rzeczywistości (co należy różnicować z inną odrębną jednostką chorobową – tzw. zaburzeniami hipochondrycznymi). Mogą to być również niekorzystne dla własnej oceny przekonania o zmianie wyglądu swojego ciała, twarzy, przykrym zapachu i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
9.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Treść urojeń może być uzależniona od środowiska społeczno-kulturowego, subkultury, w której chory przebywa, jego aktualnych przeżyć i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
10.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojenia należą do objawów psychotycznych i są zaliczane do zaburzeń treści myślenia. Urojenia są objawem wielu psychotycznych zaburzeń psychicznych, w których występuje wyraźne ograniczenie lub niezdolność do krytycznej i realistycznej oceny rzeczywistości(własnej osoby, otoczenia, relacji z innymi). Urojenia występują np. w schizofrenii, zespołach urojeniowych, zaburzeniach afektywnych, zaburzeniach psychotycznych o podłożu organicznym. Do najczęściej przeżywanych urojeń należą: prześladowcze, śledzenia, trucia, oddziaływania, ksobne, wielkościowe, misyjne, religijne, grzeszności, winy, hipochondryczne, odsłonięcia, nasyłania i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
11.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojenia to sądy, opinie, przekonania niezgodne z rzeczywistością i niepodlegające perswazji. Bywa, że określone zdarzenia są rzeczywiste, ale pacjent nadaje im szczególne znaczenie, irracjonalnie nadinterpretuje. Pacjent przeżywający urojenia przyjmuje chorobliwą, błędną interpretację realnej rzeczywistości, chociaż percepcja zmysłowa tej rzeczywistości często nie odbiega od normy, bądź zmienia się nieznacznie i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
12.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Specyfika urojeń jest najczęściej niezrozumiała dla otoczenia, szczególnie trudny jest do zrozumienia i zaakceptowania brak krytycyzmu pacjenta wobec przeżywanych, absurdalnych treści urojeniowych oraz to, że są niekorygowane i nie poddają się perswazji. Oczekuje się, że osoba inteligentna, wykształcona, często z pozycją zawodową, nie może i nie powinna wierzyć i wypowiadać treści jednoznacznie absurdalnych dla wszystkich. Trudno zrozumieć i zaakceptować, że wykształcenie, wiedza i życiowe doświadczenie, nie chronią i nie mają wpływu na przeżywanie urojeń i zachowanie krytycyzmu wobec nich. Urojenia, bowiem pojawiają się one wbrew woli pacjenta i nie ma on na nie wpływu. Poczucie bezradności osób bliskich, wobec faktu braku efektów podejmowanych prób tłumaczenia i wyjaśniania irracjonalności urojeń, szczególnie, gdy pacjent podejmuje działania urojeniowe, rodzi konflikty, budzi gniew i złość i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
13.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Pacjent jest przekonany o prawdziwości urojeń, a „inni go nie rozumieją, są przeciwko niemu i chcą zrobić z niego osobę chorą psychicznie”. Osoby podejmujące próbę perswazji czy nakłonienia pacjenta do leczenia, mogą być włączone w system urojeniowy, jako np. biorące udział w spisku przeciwko niemu, dotyczy to również osób bliskich, znaczących, lekarzy prowadzących leczenie i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
14.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Zdarza się, że pacjent ma zachowany częściowy krytycyzm i ma wątpliwości związane z prawdziwością przeżywanych treści urojeniowych. Jednak nawet przy zachowanym krytycyzmie, pacjent jest uwikłany w emocjonalne przeżywanie treści urojeniowych i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
15.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Pacjent jest przekonany, że przeciwko niemu działają pewne rzeczywiste, znane bądź fikcyjne i nieznane osoby lub organizacje, które stanowią dla niego urojeniową rzeczywistość. Działania te mają wrogi charakter wobec niego, są chęcią wykorzystania, mogą mieć formę spisku, śledzenia, oszukiwania, dokuczania. Celem tych działań może być chęć skompromitowania, szkodzenia, pozbawienia godności osobistej, dóbr materialnych, a często również zdrowia i życia i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
16.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojeniom prześladowczym mogą towarzyszyć nasilone stany lękowe, niepokoju, zagrożenia, przeżywanie poczucia braku bezpieczeństwa nawet we własnym domu. Często przeżywanym treściom urojeniowym towarzyszy urojeniowa aktywność, nieadekwatne, dziwaczne zachowanie np. zerwanie kontaktów z innymi i rezygnacja z dotychczasowych aktywności, nie wychodzenie z domu, zasłanianie okien, nieustanne sprawdzanie zamkniętych drzwi, przekonanie, że wszędzie są podsłuchy, kamery, wyrzucanie z domu sprzętu elektronicznego z powodu przekonania, że znajdują się w nich urządzenia służące inwigilacji pacjenta. Przeżywanie treści psychotycznych może być powodem zachowań agresywnych wobec osoby, które urojeniowo są spostrzegane, jako mające złe intencje. Przeżywanie nasilonych urojeń prześladowczych może zagrażać zdrowiu i życiu pacjenta, oraz osób uwikłanych w system urojeniowy, może prowadzić do zachowań agresywnych wobec innych i prób samobójczych. Zazwyczaj urojenia prześladowcze nie są jedynym objawem zaburzenia psychicznego i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
17.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Przeżywanie urojeń prześladowczych nie jest odrębną jednostką chorobową i autonomicznym objawem. Jest objawem, który może świadczyć o wielu zaburzeniach psychicznych. Przeżywanie urojeń prześladowczych może maskować lub wyprzedzać objawy kliniczne pełnego obrazu zaburzenia psychicznego i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
18.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Przyczyną urojeń mogą być:

Ostre zaburzenia psychotyczne,
Rozpoczynający się proces z kręgu zaburzeń schizofrenicznych,
Zespoły urojeniowe,
Endogenne stany paranoiczne – paranoja prześladowcza,
Reakcja paranoiczna, będąca następstwem traumatycznego przeżycia,
Zaburzenia afektywne, stany depresyjne i maniakalne,
Nasilonym stanom lękowym mogą towarzyszyć np. ksobne nastawienia urojeniowe, przypominające urojenia prześladowcze.
Organiczne zaburzenia psychotyczne spowodowane dysfunkcją lub uszkodzeniem mózgu np. w wyniku procesów otępiennych,
Na podłożu somatycznym np. w przebiegu zaburzeń endokrynnych,
Są skutkiem stosowania leków np. hormonalnych.
Urojenia mogą występować w zespołach psychotycznych wywołanych nadużywaniem alkoholu i środków psychoaktywnych i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
19.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Różnicowania diagnostycznego wymagają stany paranoiczne i przeżywanie usystematyzowanych urojeń prześladowczych z nasilonymi cechami paranoicznych zaburzeń osobowości. Osoby o osobowości paranoicznej mogą wypowiadać treści przypominające swoim charakterem urojenia i zachowywać się zgodnie z nimi. Osoby paranoiczne bywają pochłonięte podejrzliwością, nieufnością wobec innych, nawracającymi i nieuzasadnionymi podejrzewaniem zdrady, niewierności seksualnej, „spiskowymi” teoriami i wyjaśnieniami wydarzeń w oparciu o nie, często zbierają szczegółowe informacje o otoczeniu w poszukiwaniu ukrytego zagrożenia, złych intencji. Przykładem wymagającym różnicowania klinicznego są np. zaburzenia osobowości paranoicznej o charakterze pieniaczym i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
20.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Zespół Otella to rzadka psychoza alkoholowa określana też jako paranoja alkoholowa lub alkoholowy obłęd zazdrości. Jest spowodowana wieloletnim, intensywnym piciem alkoholu. Dominującym objawem są urojenia niewierności małżeńskiej, często o absurdalnej treści. Bardzo często urojeniom towarzyszy agresja wobec osoby podejrzewanej o zdradę. Zespół Otella dotyczy przede wszystkim mężczyzn i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
21.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Obłęd alkoholowy jest zaliczany do grupy powikłań związanych z uzależnieniem od alkoholu. Inne schorzenia to:

depresje alkoholowe
zespół Werniekego-Korsakowa (psychoza Korsakowa, alkoholowy zespół amnestyczny)
przewlekła halucynoza alkoholowa
encefalopatia alkoholowa i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
22.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że W pełni rozwinięty zespół Otella jest dosyć łatwy do rozpoznania. Urojenia na temat zdrady partnera są absurdalne, chociaż pozornie mogą wydawać się logiczne. Najczęściej podejrzenia dotyczą kobiet. Są posądzane nawet o dziesiątki i setki stosunków z innymi osobami. Urojenia powstają na bazie mało istotnych przesłanek, jednak dla chorego nawet najmniejsza możliwość popełnienia zdrady oznacza pewność jej popełnienia. Dowodem zdrady może być absolutnie wszystko, uśmiech do sąsiada, awizo od listonosza czy spojrzenie na nieznaną osobę. Cała osobowość chorego jest skierowana wyłącznie na niewierność partnera. Wszystkie inne aktywności schodzą na drugi plan i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
23.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Osoby cierpiące na zespół Otella mają silną aktywność urojeniową. Nieustannie szukają dowodów zdrady. Mogą organizować zasadzki na domniemanych kochanków czy też podważać ojcostwo swoich dzieci i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
24.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Dodatkowo urojeniom zazdrości mogą towarzyszyć urojenia prześladowcze. Chorzy podejrzewają swoje partnerki o podtruwanie czy nawet o nasłanie morderców i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
25.Jednym z charakterystycznych objawów są nieustanne żądania przyznania się do winy, czyli do popełnienia zdrady. Ewentualne przyznanie się w żadnym wypadku nie uspokaja chorej osoby i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
26.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Uczucie zazdrości i potrzeba kontroli partnera są tak silne, że prowadzą do siłowego przyznania się do winy. Dochodzi do tego przy użyciu przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Niejednokrotnie na tym podłożu dochodzi do ciężkich pobić. Aktem zemsty za urojoną zdradę może być nawet zabójstwo i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
27.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Zanim dojdzie do pełnego rozwoju zaburzeń zespół Otella jest trudny do rozpoznania. Niepewność co do wierności partnerki jest dość powszechna u alkoholików. Nie zawsze jednak prowadzi do wystąpienia urojenia. Czynnikiem utrudniającym postawienie diagnozy są również wymykające się ze standardów zachowania osób przewlekle uzależnionych od alkoholu. Wulgaryzmy, wyzywanie partnerki, a nawet przemoc fizyczna wobec niej nie zawsze oznacza paranoję alkoholową i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
28.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Mechanizm prowadzący do uczucia chorobliwej zazdrości, a w dalszej kolejności urojeń jest dosyć prosty. Osoby uzależnione od alkoholu bardzo często mają zaburzenia seksualne. Objawiają się one poprzez wzmożony popęd seksualnym przy jednoczesnym obniżeniu sprawności seksualnej. Z drugiej strony partner lub partnerka w naturalny sposób nie ma ochoty na seks z osobą pod wpływem alkoholu. Taki stan wprowadza nerwowość i konflikty do kontaktów seksualnych z partnerem, a jedną z konsekwencji są zarzuty niewierności. Odmowa współżycia powoduje u chorego wzrost podejrzliwości oraz nieuzasadnioną zazdrość. Jednym z czynników odpowiadających za to, że zazdrość przeradza się w obłęd alkoholowy jest brak zaufania. Same urojenia mogą rozwijać się stopniowo aż do momentu, w którym stają się całkowicie absurdalne i całkowicie determinują zachowania chorego i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
29.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Paranoja alkoholowa częściej rozwija się u osób, które już wcześniej były podejrzliwe i zazdrosne oraz posiadały elementy osobowości paranoicznej. Do tego typu zaburzeń bardziej skłonne są osoby, podejrzliwe, uparte i wrogo nastawione do otoczenia i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
30.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojenia są zaburzeniami treści myślenia, ponieważ dotyczą myślenia. Są to sądy, opinie, przekonania niezgodne z rzeczywistością, pochodzenia chorobowego. Towarzyszy im niezwykle silne przekonanie ich oczywistości i emocjonalne przeżywanie, oraz niekorygowalność. To znaczy, że nie podlegają perswazji, kontrargumenty nie zmieniają ich przeżywania. Niezależnie, jak bardzo będziemy się starali udowodnić, że pacjent myli się w swoich sądach, to nie ma to wpływu ani na nasilenie objawów ani na ich wyciszenie. Urojenia nie są fantazjami, marzeniami, wyobrażeniami czy konfabulacjami. Ich występowanie jest dla pacjenta tak samo realne, jak otaczający świat, a ich poziom absurdalności nie zależy od dojrzałości, wykształcenia czy pozycji społecznej. Najczęściej towarzyszy im zmienione, urojeniowe zachowanie. Bywa oczywiście, że pacjent pomimo nasilonych urojeń ma zachowany krytycyzm i wie, że są objawem chorobowym, jednak nadal jest uwikłany w emocjonalne ich przeżywanie i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
31. Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że urojenia ksobne mogą być różnej treści np.:

Urojeniowe przekonanie, że ludzie z otoczenia zwracają na pacjenta szczególną uwagę, dają sobie znaki, mówią o nim, obgadują go. Żywa rozmowa pasażerów autobusu i śmiech jest interpretowane, jako rozmowa o pacjencie i wyśmiewanie się z niego.
Urojeniowe przekonania, że w telewizji, radiu mówiono o pacjencie, bądź do pacjenta. Nic nie szkodzi, że nie wymieniono go z nazwiska, bo „treść i sposób przedstawienia informacji w TV był symboliczny, znaczący, jasny i czytelny dla pacjenta, przeznaczony tylko dla niego, i on potrafi tę zakamuflowaną informację odczytać, zrozumieć aluzje.”
Urojeniowym przekonaniom może towarzyszyć zmiana zachowania, adekwatna do przeżywanych treści urojeniowych np. uporczywe i agresywne domaganie się zaprzestania działań ze strony otoczenia i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
32.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Jeśli urojenia nie mają zdecydowanego nasilenia, i nie są wyraźnie absurdalną interpretacją zdarzeń i zachowań innych to bywa, że otoczenie ma problem z rozstrzygnięciem, gdzie jest granica pomiędzy rzeczywistą interpretacją zdarzenia a urojeniową. Bywa, że mniej nasilone mają charakter nastawień urojeniowych i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
33.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojeniom ksobnym mogą towarzyszyć inne urojenia np. inni sterują moimi myślami, mają na nie wpływ, inni znają moje myśli, ja znam myśli innych. Mogą występować urojenia prześladowcze i wielkościowe. Pacjent może być przekonany, że jest szczególną osobą, dlatego jest w centrum zainteresowania. Urojenia ksobne mogą być powiązane z przeżywaniem halucynacji słuchowych – głosów. Bywa, że treść urojeń jest związana z głosami. Tym bardziej trudno jest oczekiwać od pacjenta jakiegokolwiek dystansu i krytycyzmu do przeżywanych objawów psychotycznych. Jest urojeniowo przekonany, że inni są wrogo do niego nastawieni i słyszy głosy o charakterze krytykującym go i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
34.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojeniom ksobnym szczególnie nasilonym towarzyszy urojeniowe zachowanie, które zdarza się, że w początkowej fazie nasilenia objawu, pacjent stara się kontrolować. Jeśli pacjent jest przekonany, że na studiach inni go obmawiają, wyśmiewają, wykładowcy go nie lubią, traktują go tendencyjnie żle i niesprawiedliwie, to dla własnego komfortu psychicznego rezygnuje ze studiów. Wycofywanie się z aktywności społecznej, ograniczanie wychodzenia z domu, a w skrajnych przypadkach w ogóle nie opuszczanie mieszkania może być skutkiem przeżywania urojeń ksobnych i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
35.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Nagle zmieniające się w sposób niezrozumiały dla otoczenia, zachowanie pacjenta wynikające z przeżywania urojeń ksobnych, może być nieprzyjazne, wrogie i agresywne wobec otoczenia i osób najbliższych i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
36.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Nasilone urojenia ksobne mogą być zagrażające dla zdrowia i życia pacjenta, oraz innych osób, które są uwikłane w system urojeniowy pacjenta i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
37.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojenia ksobne, podobnie jak inne objawy psychotyczne są trudne do zrozumienia przez członków rodziny. Najczęściej bliscy są przekonani, że jak poświęcą czas na perswazję, udawadnianie i perswadowanie to zmieni się przeżywanie i zachowanie pacjenta. Zazwyczaj jedynym skutkiem jest wysoki poziom negatywnych emocji w rodzinie, złość, napięcie, poczucie bezradności, że pomimo ich wysiłków pacjent nadal pozostaje przy swoich absurdalnych poglądach. A efektem może być większa izolacja pacjenta i nie opowiadanie o swoich przeżyciach i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
38.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Najtrudniej jest zrozumieć i pogodzić się członkom rodziny z faktem, że urojenia nie podlegają perswazji, pacjent nie ma zachowanego krytycyzmu, nie ma wpływu na przeżywanie treści urojeniowych, są one niezależne od jego woli, nie jest za nie odpowiedzialny. Bywa, że rodzina interpretuje zmianę zachowania pacjenta, jako zmianę cech osobowościowych „ córka stała się niedobra, agresywna, roszczeniowa, wroga, zmieniła się jej osobowość”. Oznacza to, że rodzina jest przekonana, że gdyby córka wykazała chęć i dobrą wolę mogłaby się zmienić, taki pogląd i niezrozumienie istoty urojeń, powoduje, że osoba chora jest obwiniana i obarczana wysokim poziomem negatywnych emocji, co może dodatkowo nasilać lęk, niepokój i objawy choroby i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
39. Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojenia ksobna występują w zaburzeniach urojeniowych, zaburzeniach schizofrenicznych, mogą występować w zaburzeniach depresyjnych i zaburzeniach o podłożu organicznym. Mogą pojawić się w ryzykownych stanach psychicznych, jako objaw prodromalny, zwiastujący możliwość wystąpienia zaburzenia psychicznego i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
40.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Przyczyną urojeń są najczęściej choroby psychiczne. Urojenia są to bowiem chorobliwe, nieuzasadnione sądy na dany temat, które są niezgodne z rzeczywistością i nie ustępują pod wpływem logicznej argumentacji lub mimo obecności dowodów wskazujących na ich nieprawdziwość. Tego typu zaburzenia treści myślenia mogą wywołać także niektóre narkotyki, dopalacze, jak również alkohol. Urojenia pojawiają się także w przebiegu chorób, które dotykają seniorów, np. choroby Alzheimera czy demencji starczej i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
41.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Zażywanie narkotyków może doprowadzić do różnych zaburzeń psychicznych (najczęściej do schizofrenii), objawiających się omamami i urojeniami. Przykładem może być psychoza amfetaminowa, która jest jednym ze skutków ubocznych zażywania amfetaminy i metamfetaminy. Poza urojeniami objawia się także halucynacjami, zaburzeniami myślenia, hiperaktywnością i paniką. Podobnie objawy daje psychoza pokokainowa czy po marihuanie i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
42.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Również dopalacze, czyli wszelkiego rodzaju produkty zawierających substancje psychoaktywne, mogą przyczynić się do występowania urojeń i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
43.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Urojenia mogą pojawić się także u osób, które regularnie piją alkohol w dużych ilościach. Majaczenie alkoholowe pojawia się po upływie ok. 2-4 dób po przerwaniu intensywnego ciągu picia. Wówczas charakterystyczne są omamy wzrokowe, słuchowe, rzadziej słowne. Ponadto u chorego pojawiają się m.in. napady drgawkowe, zaburzenia emocjonalne (lęk, euforia) i niepokój ruchowy i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
44.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Alkohol może przyczynić się także do rozwoju zespołu Otella. Jest to zaburzenie psychotyczne, które najczęściej dotyka mężczyzn-alkoholików. Jego istotą jest patologiczna zazdrość o swoją partnerkę. Chory jest przekonany o jej licznych zdradach, mimo że nie ma ku temu żadnych dowodów i logicznych przesłanek. Mimo to wciąż przeszukuje osobiste rzeczy partnerki, a nawet instaluje kamery w domu i wynajmuje prywatnych detektywów. Wszystko po to, by znaleźć dowody wyimaginowanej zdrady i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
45.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Zespół majaczeniowy, inaczej delirium, może być wywołany nie tylko przez alkohol. Ten typ zaburzenia świadomości może pojawić się bezpośrednio po przebudzeniu się z narkozy, kilka godzin po operacji, a nawet parę dni później. Pacjent jest zdezorientowany, niepewny siebie, zlękniony. Inne przyczyny zespołu majaczeniowego to m.in. choroby przebiegające z wysoką gorączką, zaburzenia elektrolitowe, odwodnienie i encefalopatia mocznicowa i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
46.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Splątanie to najgłębszy stan zaburzenia świadomości. Objawia się brakiem kontaktu z otoczeniem, dezorientacją, zaburzeniami toku myślenia, niepokojem ruchowym, a także urojeniami i omamami. Występuje w przebiegu niewydolności krążenia mózgowego, infekcjach, zatruciach, zaburzeniach metabolicznych (cukrzyca, uszkodzenie wątroby, nerek), a czasem jako powikłanie przebiegu psychoz endogennych (mania, katatonia) i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
47.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Schizofrenię paranoidalną charakteryzują urojenia barwne i rozbudowane, a niekiedy nawet dziwaczne. Nie ma możliwości, aby zaistniały realnie, nie można ich odnieść do rzeczywistości i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
48.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że urojenia wielkościowe – chory przedstawia się jako ktoś znany, bogaty, wpływowy, o szczególnych znajomościach (np. jako polityk) i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
49.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że urojenia prześladowcze – chory jest przekonany, że jest śledzony albo ścigany, mimo iż nie ma obiektywnych podstaw, by tak sądzić. Sądzi, że pewne osoby (mniej lub bardziej sprecyzowane) ciągle go śledzą, podsłuchują, podglądają, a nawet filmuj ukrytą kamerą. Jest przekonany, że inni chcą wyrządzić mu krzywdę i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
50.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że urojenia odsłonięcia – chory wierzy, że jego myśli są bez jego udziału przekazywane osobom trzecim i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
51.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że urojenia ksobne (odnoszące) – chory sądzi, że jest przedmiotem szczególnego zainteresowania otoczenia, np. jest przekonany, że osoby w jego otoczeniu (np. w kolejce do kasy) rozmawiają właśnie na jego temat, patrzą prowokacyjnie w jego kierunku, śmieją się z niego i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
52.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że urojenia owładnięcia – chory jest przekonany, że inni oddziałują na niego na różne sposoby, że kontrolują jego zachowanie z zewnątrz, np. poprzez wszczepiony pod skórę chip czy telepatię i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
53.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że urojenia hipochondryczne – chory twierdzi, że ciężko choruje, np. na AIDS albo nowotwór. Każde doznania są przez niego interpretowane jako objaw śmiertelnej choroby i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
54.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że urojenia nihilistyczne – chory jest przekonany, że nie żyje lub że niektóre jego narządy uległy rozpadowi i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
55.Naszego a przez nas cudzego m.in. wierzenia/nie, promowania/nie, przejawiania/nie, doświadczania i nie tylko m.in. że Chory na depresję stopniowo traci radość życia, dotychczasowe zainteresowania i ogranicza aktywność życiową. W końcu ocenia swoją teraźniejszość, a także przyszłość w sposób pesymistyczny. Jest przekonany o narastającym poczuciu utraty sensu życia, poczuciu beznadziejności. Taki stan może doprowadzić do urojeń depresyjnych. Wówczas chory jest przekonany o swej małości, biedzie, grzeszności czy winie. Może być nawet przekonany, że jego ciało ulega rozpadowi, a jego bliskich spotkała zagłada i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego doświadczania/nie tego wszelkich skutków.

https://psychiatria.mp.pl/choroby/73534,zaburzenia-urojeniowe
http://salusprodomo.pl/blog/urojenia-przesladowcze/
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,23657015,zespol-otella-czym-jest-objawy-przymusowe-leczenie.html
http://salusprodomo.pl/blog/urojenia-ksobne-objawy-leczenie/
http://m.poradnikzdrowie.pl/psychologia/choroby-psychiczne/urojenia-przyczyny-co-powoduje-urojenia_34958.html


Opublikowano: 24/01/2016
Autor: s_majda


Komentarze

Dodaj komentarz