Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Odnowienie kontaktu z Bogiem

Odnowienie kontaktu z Bogiem połączone w oświecaniu się boskim światłem jest promowane w wielu religiach. Niekiedy idee to promujące są zupełnie sprzeczne ze sobą i z podobnymi pomysłami. Wydaje się, że to być nie tyle sprawą ważną, co najważniejszą. Temat dotyczy ziemskiej osobowości, i samej Duszy. Od jakości relacji z Bogiem zależy jakość zmian jakich oczekujemy my ludzie, jakie dokonają się w całej istocie, i jakich ostatecznie doświadczy sama Dusza. Ponieważ my jako ziemski awatar stanowimy całość wraz z Duszą i poprzednimi ziemskimi awatarami Duszy tworząc istotę, to patrząc z drugiej strony jakość naszej relacji z Bogiem może być też wyznacznikiem jakości relacji jaka jest pomiędzy Bogiem a Duszą. Jak się okazuje w praktyce, odnowienie kontaktu z Bogiem jest warunkiem koniecznym dla zaistnienia wszelkich pozytywnych zmian, jest sprawą kluczową i nadrzędną. Jeśli Dusza nadal przejawia żale, urojenia, pretensje, czy też ma fałszywy obraz Boga, jeśli się Go boi obawiając się boskiej kary, lub jeśli uważa, że Bóg nie ma jej zgoła za wiele do zaoferowania, czy też ma zakaz kontaktu z Nim, to zrozumiałym jest fakt, że nie będzie miała dążenia do współtworzenia, współpracowania z Nim, do przyjmowania od Boga Jego łask, korzystania z Jego wsparcia, podpowiedzi. Może je odrzucać, wstrzymywać bądź cofać, co w efekcie przejawia się i u ziemskiego awatara jako brak pozytywnych zmian w materii. Wyrażenie woli zmian przez ziemską osobowość jest ważna, jednakże tę samą wolę musi wyrazić także jej nieśmiertelna Dusza. Jest to kluczem do sukcesu. Wola zmian w Duszy następuje zazwyczaj, jeśli Dusza widzi i rozumie konsekwencje własnych wyborów i skutki jakie przyszło jej ponieść poprzez tę czy inną decyzję, czyn, działanie. Lub poprzez ustawiczną pracę osobowości, której Dusza tkwić może w transach, hipnotycznej nieprzytomności. Zrozumienie jest zatem istotnym czynnikiem zmiany tego bezwładu, bezradności, niemocy na wolę do zaistnienia pozytywnych zmian. Zrozumienie pojawia się poprzez modlitwę, oddane intencje i wynikające zeń boskie odpowiedzi. Warto jest prosić Boga równocześnie o pokazanie skutków i konsekwencji, jakie nastąpiły poprzez kierowanie się daną intencją, abyśmy my, cała istota, Dusza to łatwo rozumieli i wdrożyli pozytywne zmiany wobec danego wzorca myślenia i działania. Warto również prosić Boga o coś lepszego, wartościowszego w zamian, szczególnie jeśli czujemy opór.
Wracając do kwestii odnowienia kontaktu z Bogiem, jest on na tyle istotny, gdyż nawet jeśli Dusza widzi już skutki, chce zmian, to nadal może tkwić we wpojonych jej przekonaniach, że Bóg ją ukarze, że nie wybaczy, że ją ośmieszy, odbierze to co ona ma cennego, nie dając nic lepszego w zamian. Lub Dusza może mieć wiele innych błędnych przekonań, wkodowanych po tysiącach wcieleń, jakie też mogą sprawiać usilne trzymanie się Duszy i awatarów przy bałwochwalstwie, lub nadal przedkładać relacje z bóstwami ponad relację z Bogiem.
Istotną kwestią jest zatem przełamanie tego oporu jaki ma Dusza wobec Boga, a następnie sukcesywne pogłębianie tej relacji w dalszych etapach pracy. Pomimo, że nam ziemskim osobowościom może się wydawać, że my już z Bogiem nie mamy na bakier, to inaczej może mieć się sprawa z nieśmiertelną Duszą i poprzednimi ziemskimi awatarami. Jeśli nie nie mamy te pewności, nie jesteśmy jasnowidzący, to możemy zwyczajnie tego nie wiedzieć. Tematyka przepracowania intencji z działu „Bóg”, „Bałwochwalstwo” i tematy pokrewne wydają się być sprawą oczywistą. Bardzo ważną kwestią są natomiast osobiste rozmowy z Bogiem, zapraszanie Boga tak zwyczajnie, na co dzień do własnego życia. Można Boga pytać o najbardziej podstawowe kwestie, doradzać się, pytać co Bóg sądzi o takim czy innym wyborze. Pytać o sprawy związane z rodziną, pracą, seksem, zdrowiem, nawet z zakupami i wszystkimi innymi kwestiami. Kolejną ważną sprawą jest dziękowanie Bogu. Również za rzeczy nawet najmniejsze, czy te oczywiste ot choćby za dzieci, rodzinę, za to, że coś nam się powiodło, za obiad jaki z miłością przygotowali dla nas najbliżsi i za inne pozytywne aspekty naszego życia. Takie zachowania nas jako obecnych ziemskich awatarów naszych Dusz są istotne również dlatego, że wyrabiają dobry nawyk u samej Duszy i całej istoty. Ukierunkowują na Boga i zarazem wymuszają zmianę nastawień, pokazują, że w każdym aspekcie naszego życia Bóg może i powinien być obecny.
Warto również obserwować własne przekonania, myśli jakie pojawiają się na temat Boga, a następnie oddać je ...Bogu w intencjach. Warto rozważyć i zastanowić się kim tak naprawdę dla nas jest Bóg, jak Jego traktujemy, jaka jest Jego rola w naszym życiu. Czy jest tylko źródłem, jakie oto znaleźliśmy do spełnienia naszych ziemskich potrzeb, zapewnienia nam luksusowego życia, rodziny. Dobrze jest rozważyć i przyjrzeć się jak jest u nas z pokorą, szacunkiem, wdzięcznością dla Boga i wobec Boga. Czy je odczuwamy? Warto dokładnie i ze zrozumieniem poczytać wszystkie artykuły na temat Boga, zamieszczane na rozmaitych forach, rozważyć je, zrozumieć, bo czasem jest tak, że niby coś wydaje się oczywiste a pewne sformułowania, sposób jak zbudowane są zdania jednak porusza. A skoro porusza jakąś wewnętrzną strunę to sygnalizuje, że niesie za sobą pewne zrozumienie. Dodatkowo wskazane jest, aby powracać nawet do przeczytanych już kiedyś artykułów i modlitw, ponieważ jakość zrozumienia idzie w parze z ilością przepracowanych intencji oraz tego skutkami jakie przychodzą od Boga każdego dnia. 

 Małgorzata Krata


Dodano : 17-08-2016 Przez: s_majda Przeczytano: 1149 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.