Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Prawdziwe imię Boga

Najstarsze informacje o prawdziwym imieniu Boga, o których czytałem, dotyczą Egipskiej bogini Hator. Ona je znała.
W moim rozumieniu PRAWDZIWE IMIĘ Boga oznacza, że osoba która je poznała, widzi Boga i może z Bogiem rozmawiać. Odróżniam w tym tekście oraz całej mojej działalności samego Boga, od wszelkich bóstw, bogiń, półbogów itp. Nie należę do tych, którym Bóg zlał się jedno z innymi postaciami i którzy np. na lekcjach religii w Polsce w 2019r. nauczają, że Jezus wręczył Mojżeszowi tablice Dekalogu.
Jest wie osób jasnowidzących i jasnosłyszących o rozmaitym spektrum tych darów i możliwości. Można podzielić osoby np. na widzące Jezusa, który Katarzynie z Sieny wręczył własny napletek, jako ślubną obrączkę. Tłumy osób widują rozmaite z urody, wielkości, rasy Matki Boskie, archanioły itp. Jeszcze większe grupy widzą kosmitów.
Dla czego przy takim rozróżnieniu zakresu jasnowidzenia, Bóg nie miałby się osobiście z kimś rozmówić, bez pośrednictwa kapłana? Tym bardziej, że jak opisano w w Starym Testamencie Bóg, czynił to często i chętnie. Co prawda Nowy Testament, z uwagi na wystąpienie Jezusa zabrania Bogu, dalszego widywania się z ludźmi, ale nie wszyscy na Ziemi są Chrześcijanami.  
``Przekazał Abu Huraira: Wysłannik Allaha powiedział: Jest 99 imion Allaha; kto je zachowuje w pamięci [w przekazie Ibn Umara: kto je wylicza], wejdzie do Raju. Zaprawdę, Bóg jest Nieparzysty (On jest Jedyny, a to jest liczba nieparzysta) i lubi nieparzystość.
Mówi się też o najwspanialszym setnym imieniu, któremu tradycja nadała szczególną moc. Wzywanie Boga tym imieniem gwarantowałoby wysłuchanie próśb. Takie przekonanie opiera się na dawnych wierzeniach semickich, według których znajomość imienia oznaczała posiadanie władzy nad daną rzeczą. Tradycja muzułmańska nie jest jednomyślna w kwestii najwyższego imienia Boga. W niektórych środowiskach, zwłaszcza szyickich, mówiono, że jego znajomość miała być przywilejem kilku proroków, świętych lub szyickich imamów. Sufi zaś twierdzili, że Bóg objawia swoje imię tym, którzy postępują na drodze mistycznej. Szukano najwyższego imienia wśród znanych imion, bądź też w surach koranicznych. Albo też mówiono, że jest ono znane tylko Bogu. Dla uniknięcia tego rodzaju spekulacji wielu uczonych muzułmańskich uważa, że tym imieniem jest własne imię Boga – Allah, które jest syntezą wszelkich imion; 99 piękne imiona są synonimami imienia Allah i są mu równe w godności. Wskazuje na to sam Koran, który nie rozróżnia imienia Allaha od innych.``


Tekst koraniczny zaczerpnąłem z referatu Krzysztofa Modrasa OP link.


Dodano : 31-10-2019 Przez: s_majda Przeczytano: 1280 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.