Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Duch święty czyli łamanie Dekalogu

Zwróćmy uwagę na to, że „Ojcze nasz„ jest jedyną modlitwąm proponowaną przez Jezusa. Brakuje w niej jednak słowa Bóg i tak naprawdę nie wiadomo do kogo jest skierowana.
Przez długie lata nie byłem tego świadomy, że II przykazanie Dekalogu zostało w roku 1917 celowo zmienione na zezwalające, na ukłon w stronę bałwochwalstwa, ani tego, że „Duch Święty„ jest pomysłem wprowadzonym w media społecznościowe dopiero przez Jezusa. A więc wprowadzono go wyłącznie do jednej tworzonej wówczas sekty religijnej – Chrześcijaństwa. Nie istnieje takie pojęcie w żadnej innej kulturze ani religii.
Co prawda jest kilka religii i kultur czczących zmarłych i Duchy. Przodowali w tym Chińczycy, mający w domach ołtarzyki poświęcone Duchom przodków. Są jeszcze takie Azjatyckie kultury, gdzie zmarłych wykopuje się co jakiś czas, lub urządza im pogrzeby cale lata po śmierci.

Na pewniej internetowej stronie Link  możemy wyczytać: „Skoro Świadkowie Jehowy, uważają Jezusa za boga przez małe „b”, są politeistami, bo wierzą w dwóch bogów: większego, przez duże „B” i mniejszego, przez małe „b”. Odrzucając wiarę Jedynego Boga w Trzech Osobach popadają tym samym w wielobóstwo”.

Ta myśl jest swoistą perełką intelektualną Link. Odnajdujemy w niej licytację, które bóstwo jest lepsze do celebracji; dwugłowe lub trzygłowe. Autorowi owej krytyki wymierzonej w Świadków Jehowy, logika umyka całkowicie, na nie zbadane jeszcze obszary. Brakuje rozumienia drugiego przykazania Dekalogu Link, który Księga Wyjścia 20, 2–17 podaje w brzmieniu następującym, a niezmiennym przecież od 3300 lat:

,,Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył.”  

W Dekalogu Mojżesza zabronione jest czczenie kogokolwiek poza Bogiem. Nie ma tam furtki dla bóstw, dla Jezusa, dla jego św. Rodziny i grupy kolegów.
Poniższa ilustracja pochodzi z komiksu „The Boys„ i dobrze oddaje logikę tego co dzieje się w świecie Dusz. Postacie jak ta na obrazku, zwane „Ojcze nasz„ i Duch Święty, wcale nie muszą być kimkolwiek innym, jak astralnymi znajomymi Jezusa.


Opublikowano: 21/03/2021
Autor: s_majda


Komentarze

Dodaj komentarz