Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Kompleks bogini Hator i Izydy; samotne kobiety z synem

Tekst pomocny jest w zrozumieniu psychologicznego uwikłania się kobiet, w samotne wychowywanie syna. Zdefiniowanie wzorca stało się możliwe po wnikliwej wieloletniej pracy nad mitologią Egiptu.

Stronami są tu:

  • Mężczyzna o imieniu Ozyrys

  • Dwie kobiety znane jako bogini Hator i bogini Izyda Link

  • Syn Hator i Ozyrysa o imieniu Horus Link , tego samego syna przypisano również Izydzie.

Kluczem do wyjaśnienia wzorca uwikłania jest przyjęcie, że nie jedna, ale dwie kobiety Egipskie miały identyczny problem z seksem. Mają różne imiona i po 5000 latach historia ich życia zlała się w jedną postać, podobnie jak to samo imię nosi ich mąż i syn.

Psychologiczny kompleks bogini Hator i Izydy to samotna kobieta z synem. W wyniku pewnych działań obu kobietom o innych imionach, zabito ich mężów. Jeśli weźmiemy pod uwagę reinkarnację, o której w tekstach piramid napisano wiele, to możliwy jest wariant, że dusza Ozyrysa miała tam dwie kolejne inkarnacje, a obie osobowości miały podobne uwikłania z kolejnymi żonami i synem, lub z dwoma kolejnymi synami o podobnym imieniu.

Mity Hator i Izydy podają, że obie kobiety przyczyniły się do zmartwychwstania kolejnej inkarnacji zmarłego męża. Jest to nieco podobne do idei zmartwychwstania Jezusa. Ożywiony mąż nie miał jednak penisa, nie posiadał sprawności seksualnych w kolejnym ziemskim wcieleniu. Patrząc poprzez rozmaite doświadczenia Dusz, mężczyzna ten w kolejnej inkarnacji mógł np. być gejem. A z gejów, jak wieść niesie, pociecha dla kobiet jest niewielka, lub zgoła żadna.

Kompleks ten udało się rozpoznać u kilku pań współcześnie wychowujących syna, ale bez dorosłego mężczyzny w domu. Syn nie będzie posiadał męskich zachować, jakie zwykle przejmowane są od ojca. Może to być również korzystne, jeśli ojciec nie ma nic pozytwynego do przekazania potomkowi. Powszechność wzorca, może wynikać z zachwytu, lub utożsamień kobiety ze znanymi boginiami płodności Link. Jeśli Egipska kobieta całe życie zazdrościła splendoru, sławy, hołdów obu boginiom, to nieuchronnie pragnęła być taka jak one. Jeśli teraz w kolejnym wcieleniu duszy w XXI stuleciu nie doświadcza wcale splendoru, sławy, hołdów, to podobnie jak obie boginie żyje bez męża, i tylko z synem.

W tle widoczne są kolejne wzorce uwikłań karmicznych. Bo przecież kobieta bez męża to pokazuje urodę, zachowania i wszelkie wzorce obciążeń wiedźmy Link. Pamiętamy, że żadna z wiedźm nie może mieć męża, nawet jakby chciała, to jej nie wypada. Bo co koleżanki powiedzą? Kobieta od której ucieka mężczyzna ma jeszcze inne wzorce; mianowicie urodę i karmę modliszki Link.


Dodano : 30-03-2017 Przez: s_majda Przeczytano: 739 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.