Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


artykułach i komentarzach w komentarzach

Losowe zdjęcie

Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Witaminy B12 - intencje do przemodlenia

Kwestie techniczne dotyczące idei oraz budowania zdań przy pracy z intencjami.
Art ,,800 intencji do oczyszczenia” Link
,,Budowanie obszernych Intencji i modlitw. Rozmowa Skype o technice " Link 
,,Schemat 1 zdaniowy do intencji. " Link
Słowo (--nie) dodane przy pracy z intencjami do jakiegoś słowa oznacza, że warto je wymienić jako przeciwieństwo lub a nawet samodzielnie już w trakcie znaleźć i wypowiedzieć dowolne synonimy jakie się nasuwają na myśl razem z ich przeciwieństwami. 
np. -- bycia biedakami, chorymi dobrze jest powiedzieć również z jego przeciwieństwem
--bycia biedakami, chorymi, --nie byciabiedakami, chorymi
Pozwala to od razu maksymalnie szeroko ruszyć dany wzorzec w odmiennych aspektach, również w jego przeciwieństwie. Warto też wiedzieć- że Dusze często myślą, twierdzą, że one nie mają takich przeciwnych wzorców np. że nie są bałwochwalcami jak w danym przypadku (danym słowie).
Inny przykład:
Dusza kobiety zaprzecza byciu kiedyś złą matką. Więc dodanie tu słowa przeczenia - nie bycia złą matką pozwolić jej może na zrozumienie stanu w jakim się znajduje. 
Bycie złą matką, --nie bycia złą matką--
"-Ależ skąd nigdy w życiu! To przecież są nie moje wzorce. To co ja robię jest moją prywatną sprawą".[-Nader często mówi lub myśli o sobie dusza.] 

1.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że niedobór witaminy B12 wywołuje objawy ze strony układu krwiotwórczego, pokarmowego, nerwowego, a także objawy, które sugerują zaburzenia psychiczne, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
2.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że ostre zespoły psychotyczne  pojawiają się zazwyczaj w przypadku długotrwałego lub bardzo nasilonego niedoboru witaminy B12. Dlatego w przypadku wystąpienia pierwszego epizodu manii u osoby w podeszłym wieku diagnostyka powinna zawsze uwzględniać niedobory witaminy B12, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
3.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że najczęściej spotyka się objawy niedoboru witaminy B12, wynikające z zaburzeń układu krwiotwórczego, objawiające się niedokrwistością, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
4.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że objawy niedoboru witaminy B12 dotyczą także zaburzeń w zakresie układu pokarmowego i układu nerwowego. W tym ostatnim przypadku zaburzenia neurologiczne wynikają z demielinizacji nerwów rdzenia kręgowego oraz kory mózgowej, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
5.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego wywołuje także objawy, które pojawiają się w przebiegu chorób psychiatrycznych, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
6.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że objawami niedoboru witaminy B12 ze strony układ krwiotwórczego mogą być; -bladość skóry o odcieniu żółto-cytrynowym z ogniskami bielactwa -bolesne owrzodzenia w kącikach ust -osłabienie -bóle i zawroty głowy, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
7.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że objawami niedoboru witaminy B12 ze strony układu pokarmowego mogą być: -utrata smaku -pieczenie języka, tzw. "język bawoli", gładki, lśniący -utrata apetytu - charakterystyczny jest wstręt do mięsa i potraw smażonych -chudnięcie -nudności -biegunki -zaparcia, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
8.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że objawami niedoboru witaminy B12 ze strony układu nerwowego mogą być; -parestezje (mrowienie, drętwienie) rąk i nóg -objaw Lhermitte’a – uczucie prądu przechodzącego  wzdłuż kręgosłupa przy pochylaniu głowy do przodu -kłucie opuszek palców stóp -utrata czucia wibracji i czucia głębokiego (zmysłu orientacji ułożenia części własnego ciała) -niestabilność chodu -osłabienie wzroku (jako wynik zaniku nerwu wzrokowego) -napady drgawkowe, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 9.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że objawami niedoboru witaminy B12 ze strony psychiki mogą być; -zaburzenia depresyjne -niepokój psychoruchowy -zespoły hipomaniakalne (hipomania) - stan nadmiernie podwyższonego nastroju -zmiany osobowości, zachowania -zaburzenia psychotyczne - szaleństwo megaloblastyczne -łagodne zaburzenia pamięci -zaburzenia poznawcze - od łagodnych do demencji (otępienia) , i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 10.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że do niedoboru witaminy B12 może doprowadzić stosowanie niektórych leków, takich jak metformina, podtlenek azotu, kolchicyna, kwas p-aminosalicylowy, kwas acetylosalicylowy, sulfasalazyna, inhibitory pompy protonowej (omeprazol, pantoprazol, lansoprazol), antagoniści receptora histaminowego H2 (cymetydyna, ranitydyna).
11.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że przyczynami niedoborów witaminy B12 mogą być: -niedobór witaminy B12 w codziennym pożywieniu (np. dieta wegetariańska) -wrodzony niedobór lub nieprawidłowości czynnika wewnętrznego Castla -stan po gastrektomii, czyli całkowitej lub prawie całkowitej resekcji żołądka w wyniku zabiegu operacyjnego np. po perforacji ściany żołądka przez wrzód -zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka -schorzenia jelit przebiegające z zespołem złego wchłaniania -choroba Leśniowskiego-Crohna -stan po wycięciu jelita krętego (na tym odcinku zachodzi wchłanianie witaminy B12) -zwiększenie zużycia witaminy B12 w przebiegu zakażeń tasiemcem - bruzdogłowcem szerokim -zespół rozrostu bakteryjnego -przewlekłe zapalenie trzustki -zespół Zollingera i Ellisona -niedobór transkobalaminy II -celiakia -u osób chorych na otyłość - stan po tzw. operacjach bariatrycznych typu wyłączającego, czyli takich, których efektem jest ograniczenie powierzchni chłonnej przewodu pokarmowego, krótszy czas pasażu (przejścia)  treści pokarmowej przez jelita oraz mniejszy kontakt treści z enzymami trawiennymi, co zmniejsza wchłanianie składników odżywczych z pożywienia, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 12.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że w wieku podeszłym najczęstszą przyczyną niedoboru witaminy B12 są zaburzenia jej wchłaniania z pokarmów, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków.
13.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że objawy niedoboru witaminy B12 mogą przypominać objawy wielu chorób. Niedobór witaminy B12 najczęściej wywołuje anemię, jednak w niektórych przypadkach objawy niedoboru witaminy B12 mogą przypominać choroby psychiczne, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 14.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że zaburzony proces metylacji świadczący najczęściej o brakach B12, B6 i B9 może dać bardzo groźne następstwa podwyższonej homocysteiny, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 15.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że witamina B12 jest wydalana wraz z żółcią i jest łatwo wchłaniana. Zjawisko to znane jest jako krążenie jelitowo-wątrobowe. Ilość B12 wydalana z żółcią może wahać się od 1 do 10ug (mikrogramów) dziennie, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 16.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że nie ma żywności naturalnie zawierającej witaminę B12 – ani pochodzenia zwierzęcego, ani roślinnego. Witamina B12 jest produktem bakterii, a bakterie są wytwarzane przez mikroorganizmy, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 17.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że witamina B12 zawiera pierwiastek śladowy – kobalt – co daje tej witaminie jej nazwę chemiczną – kobalamina . Kobalt jest składnikiem jej struktury molekularnej. Ludzie i wszystkie kręgowce wymagają kobaltu, który wchłaniany jest tylko w postaci witaminy B12, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 18.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że synteza witaminy B12 naturalnie występuje w jelicie cienkim człowieka (jelito kręte), które jest głównym miejscem wchłaniania witaminy B12, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 19.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że tak długo, jak bakterie jelitowe mają kobalt oraz niektóre inne składniki odżywcze, jest produkowana witamina B12, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 20.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że witamina B12 jest obecna również w jamie ustnej, nie tylko w jelitach, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 21.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że aktywne koenzymy witaminy B12 znajdują się w bakteriach w jamie ustnej, wokół zębów, w części nosowej gardła, wokół migdałków, w fałdach u podstawy języka, a także w górnej części drzewa oskrzelowego, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 22.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że wchłanianie naturalnych koenzymów B12 może mieć miejsce w jamie ustnej, gardle, przełyku, oskrzelach, w górnej części jelita cienkiego, jak również w całym przewodzie pokarmowym, przy czym Koenzymy są wchłaniane przez dyfuzję z błon śluzowych, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 23.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że dostarczenie zewnętrzne witaminy B12 do organizmu odbywa się w procesie asymilacji i musi być połączone z enzymem mucoprotein zwanym czynnikiem wewnętrznym, który normalnie występuje w wydzielinie soku żołądkowego, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 24.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że jeśli czynnik wewnętrzny jest ograniczony lub wogóle nie występuje, synteza witaminy B12 nie odbędzie się, bez względu na to ile jej dostarczymy w diecie, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 25.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że niedobór witaminy B12 może więc być spowodowany nie przez nieodpowiednie pożywienie, ale przez antybiotyki (zawarte nawet w mleku i mięsie), alkohol (alkohol uszkadza wątrobę, więc pijący potrzebują więcej witaminy B12), palenie papierosów, a także gotowanie, lub wędzenie jedzenia w wysokiej temperaturze) , i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 26.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że stres także podnosi zapotrzebowanie na witaminę B12, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 27.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że niedobory witaminy B12 są bardziej rozpowszechnione u wegan i wegetarian i że jest to prawdopodobnie tylko kolejne kłamstwo uzasadnione marketingiem, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 28.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że przy niedoborze witaminy B12 jest nieprawidłowe trawienie i wchłanianie pokarmów, a nie niedobór witaminy samej w sobie, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 29.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że przyczyną złego wchłaniania witaminy B12 są powszechnie zaburzenia żołądkowo-jelitowe, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 30.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że witamina B12 może być zniszczona w organizmie przez warunki silnie zasadowe lub bardzo kwaśne, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 31.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że witaminę B12 zawartą w mięsie łatwo zniszczyć, ponieważ kwas solny w naszych żołądków podczas trawienia mięsa jest bardzo kwaśny, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 32.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że niski poziom witaminy B12 we krwi, nie znaczy, że istnieje niedobór w organizmie jako całości. Może się okazać że witamina B12 jest wykorzystywana przez żywe komórki (np. ośrodkowego układu nerwowego) , i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 33.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że zwierzęta i produkty mleczne nie są dobrym źródłem witaminy B12, ponieważ zwykle są gotowane i witaminy zawarte w składnikach odżywczych takich środków spożywczych, nieuchronnie mają zniszczone swoje właściwości, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 34.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że dieta oparta na typowych produktach pochodzenia zwierzęcego wymaga więcej witaminy B12, niż dieta wegańska, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 35.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że witamina B12 jest to peptyd związany w produktami pochodzenia zwierzęcego i z wiązań peptydowych się wchłania, natomiast osłabienie kwasu żołądkowego i wydzielania żołądkowego enzymu (ze względu na dietę gotowaną) powoduje niezdolność do skutecznego wyciągania witaminy B12 z żywności, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 36.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że surowa żywność wegan może faktycznie dostarczać więcej B12 przez resorpcję z żółcią niż dieta mięsożercy ze swojej żywności, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 37Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że naturalne mikroorganizmy zawarte w glebie i bakterie występujące na dzikich pokarmach roślinnych i niemytych roślinach ogrodowych są zazwyczaj wystarczające do zasilania naszych wymagających organizmów w witaminę B12, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 38.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że do dziennego zapotrzebowanie na witaminę B12 mogą być niewystarczające w przypadku osoby na surowej wegańskiej diecie. Osoby takie mogą wymagać mniej witaminy B12 ze względu na lepszą zdolność żołądka do recyklingu witaminy B12, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 39.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że wskaźniki absorpcji witaminy B12 są nieuchronnie większe u zdrowych osób niż u chorych, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 40.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że niedobór witaminy B12 jest zazwyczaj spowodowany złym wchłanianiem w przewodzie pokarmowym, a nie jej brakiem w diecie, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 41.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że przez połknięcie gleby pochodzenia organicznego można utrzymać olbrzymie zapasy niekodowanych przeciwciał gotowych do przekształcenia konkretnych patogenów, czyli poprawienie naszej flory bakteryjnej, przez spożycie trochę brudnej organicznej ziemi, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 42.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że niedobór witaminy B12 jest zazwyczaj objawem większego problemu tj. ubogiej flory jelitowej, słabego wchłaniania, zaburzeń pracy żołądka, a także może być to reakcja na brak światła słonecznego, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 43.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że jeśli rozwija się niedobór witaminy B12, i należy dokonać pilnej korekty w diecie, możliwe jest, że nawet post będzie remedium, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 44.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, wierzenia, promowania, przejawiana, doświadczania że witamina B12 służy do stymulacji funkcji krwiotworczych szpiku kostnego. Jest ważna zwłaszcza dla właściwego wytwarzania krwi, bierze udział w syntezie DNA i ATP, jest niezbędna dla prawidłowego działania układu nerwowego, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków. 45.Naszego a przez nas cudzego bycia świadomymi, przejawiana, doświadczania niedoborów witaminy B12, i nie tylko, oraz naszego a przez nas cudzego, doświadczania/nie tego wszelkich skutków.


Dodano : 24-05-2018 Przez: s_majda Przeczytano: 441 razy
Komentowanie możliwe jest dla osób zalogowanych.