Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Hipnoza w głosie, głos hipnotyczny.

Słuchając wypowiedzi innych odbieramy niekiedy wibracje hipnotyczne wpisane w ich głos. Są to pracowicie wyćwiczone mechanizmy manipulowania innymi ludźmi.
Struktura i mechanizmy głosu hipnotycznego mogą być rozmaite. Przykładowo w strumieniu dźwięków wypowiadanych całym gardłem pojawia się inny mały strumyczek energii widoczny jako odrębny kanał. Może być ich nawet kilka. Ich liczba i niesione w nich natężenie energii hipnotycznych są zmienne zależnie od potrzeby osoby dokonującej manipulacji. Kanały( strumienie) hipnotyczne w głosie, niosą przekaz niewysłowiony, całkowicie odmienny od treści oficjalnych i jawnych zdań.
Bardzo odległa analogia przypomina nadymanie mieszków policzkowych przez żaby i ich rechot jako końcowy rezultat.
U ludzi hipnotyzujących samym głosem owe wtórne hipnotyczne kanały mogą nieść sztuczną słodycz. Często pojawia się kobiecy przekaz hipnotyczny u mężczyzny. Tzn energetyczne wibracje hipnotyczne wydobywają się z gardła mężczyzny. Czy jest w nim też podtekst erotyczny- nie wiem. Panowie u których to zjawisko obserwowałem prowadzili bogate życie erotyczne wyłącznie z kobietami.
Hipnotyzować głosem może każdy i każdego. Mamusia własne dziecko, piosenkarz, czy nauczyciel, guru – przewodnik dowolnej grupy ludzi.

Kanały hipnotyczne w głosie są oszustwem, niosą energie sprzeczne ze słowami. Mają zadanie przekonać słuchacza do innych idei, niż te wypowiadane oficjalnie. Osoba stosująca hipnozy w głosie nadużywa zaufania słuchaczy.


Opublikowano: 07/02/2010
Autor: s_majda


Komentarze

Dodaj komentarz

Ten wpis ma 1 komentarz

 • s_majda pisze:

  •Zagrożenia hipnotyzmu Rudolfa Steinera: Wydobyte z różnych wykładów•
  „Pokonanie istoty ludzkiej poprzez hipnozę jest jeszcze silniejszym zabójstwem, ponieważ niszczy wolę. Okultysta nigdy więc nie wtrąca się w wolność człowieka; tylko podaje fakty. ”
  ~Fundamenty Ezoterycyzmu, GA 93a, wykład XIX, Berlin, 17 października 1905 r.
  „W tym tkwi również niebezpieczeństwo hipnozy, ponieważ mózg ma wtedy takie samo doświadczenie jak palec, gdy idzie spać. Jasnowidz widzi rozluźnione eteryczne ciało wiszące jak para worków lub worków po obu stronach głowy. Jeśli hipnoza zostanie powtórzona, ciało eteryczne będzie mieć skłonność do uwolnienia się, co może być bardzo niebezpieczne. Ofiary stają się wymarzone, ulegają atakom omdlenia, tracą niezależność i tak dalej. ”
  ~U Bramy Nauki Duchowej, GA 95, 3. Życie duszy w Kamaloce, 24 sierpnia 1906, Stuttgart
  „On wykonuje polecenia twojego umysłu swoim ciałem automatycznie. Dlaczego wykonuje te polecenia? Ponieważ jego dusza jest wyeliminowana, ponieważ jego dusza nie interweniuje pomiędzy jego ciałem a twoim umysłem. W momencie, gdy jego dusza znów jest aktywna swoim pragnieniem i krzywdą, kiedy jest w stanie odczuwać ból, znów dostrzec, w tym momencie tylko dusza decyduje, czy te polecenia mają być wykonywane; czy musi zaakceptować myśli drugiego. Jeśli zmierzysz się z inną osobą w normalnym stanie, jego umysł działa na ciebie. Ale jego umysł, jego myśli działają przede wszystkim na twoją duszę. Działa na Ciebie jak pożądanie i krzywda, a Ty decydujesz jak reagować na myśli, na czyny woli drugiego. Jeśli dusza milczy, jeśli dusza jest wyeliminowana, to nie ustawia się pomiędzy twoim ciałem a umysłem drugiego, wtedy ciało podąża za wrażeniami hipnotyzera, wrażeniami jego umysłu bez woli, jak minerał przestrzega praw fizycznych. Likwidacja duszy to istotna część hipnozy. ”
  ~Instrukcje duchowe duszy i obserwacja świata, GA 52, X. Teozoficzne Nauki Duszy. Część III: Dusza i Umysł, 30 marca 1904, Berlin
  „Istoty ludzkie mają naturalną zdolność do przekształcania jedynie znanego w żywe obrazy. Hipnotyzm opiera się na tym fakcie. Hipnotyzer wyklucza ciało astralne i wprowadza obrazkową zawartość bezpośrednio do ciała eteru, ale jest to nieprawidłowy proces. ”
  ~Supersensible Wiedza, GA 55, IX. Mądrość i zdrowie, 14 lutego 1907 roku, Berlin
  „Z drugiej strony musimy uznać element woli i wszystko w podświadomości drugiego człowieka, jako coś, co nie powinno być wtrącane; należy uznać to za jego najskrytsze sanktuarium. Trzeba tylko zastanowić się, jak nieprzyjemne dla zdrowego życia duszy jest uczucie, że wola drugiego człowieka jest pod przymusem. Nie tylko estetycznie, ale i moralnie nieprzyjemne jest widzieć świadome życie duszy kogokolwiek wyeliminowane przez hipnozę lub jakikolwiek inny potężny sposób; lub widzieć siłę woli jednej osoby działającej bezpośrednio nad wolą drugiej. ”
  ~Od Jezusa do Chrystusa, GA 131, wykład I, 5 października 1911 roku, Karlsruhe
  „Nauka duchowa uczy ponadto, że nie można poradzić sobie z tymi tzw. chorobami psychicznymi i psychicznymi metodami, które wykorzystują np. hipnozę, sugestię i tym podobne, ale że trzeba podejść do choroby psychicznej środkami „fizycznymi” – poprzez uzdrawianie organów człowieka, i to jest dokładnie tam, gdzie duchowa wiedza człowieka jest wszelką istotą, wiedza duchowa uznaje, że tzw. choroby psychiczne nie mogą być dotknięte metodami, które mają charakter „duchowy” lub „psychiczny”, ponieważ w efekcie taka choroba wynika z faktu, że duchowy członek istota człowieka została wyciśnięta na zewnątrz (jak inaczej jest tylko we śnie). W konsekwencji duchowy członek jest słaby i musimy postępować w leczeniu narządu ciała, aby dusza i Duch mogły zostać ponownie przyjęte w zdrowy sposób. ”
  ~Higiena – problem społeczny, GA 314, 7 kwietnia 1920, Dornach
  „Pytanie: Co sądzicie o amerykańskich książkach o hipnozie, magnetyzmie?
  To, co ma prawdziwe znaczenie, nie ma w tych książkach. Dla reszty sprawy te często są niekorzystne w odniesieniu do zdrowia i w inny sposób. Od takich spraw mogę tylko najbystrzejsze z teozoficznego punktu widzenia. ”
  ~Pochodzenie i przeznaczenie ludzkości, GA 53, XIV. Przyszłość człowieka, 30 marca 1905 roku, Berlin
  „Opisanej tutaj „świadomości duszy wolnej od ciała” nie można mylić z tymi wzmocnionymi stanami psychicznymi, które nie są nabyte poprzez charakterystyczne ćwiczenia, lecz wynikają ze stanów niższej świadomości, takich jak niejasne jasnowidzenie, hipnoza itp W tych warunkach nie można osiągnąć świadomości wolnej od ciała, lecz jedynie nieprawidłowe połączenie ciała i duszy, które różni się od zwykłego życia. Prawdziwą naukę duchową można zdobyć tylko wtedy, gdy dusza w trakcie własnej zdyscyplinowanej pracy medytacyjnej odnajdzie przejście ze zwykłej świadomości do takiej, z którą się budzi i staje się bezpośrednio świadoma świata duchowego. Ta wewnętrzna praca polega na wzmocnieniu, a nie na obniżaniu zwykłej świadomości. ”
  ~Zagadki filozofii, część II, GA 18, VIII. Krótki zarys podejścia do antroposofii
  „Co jest teraz bezsilne w prawdziwym sensie? Przyjmij człowiekowi wszystkie możliwe warunki, gdy jego świadomość jest zmniejszona, jak w hipnozie, somnambulizmie, a nawet w sennych warunkach; wszystko, przez co czysta świadomość dnia jest osłabiona, dzięki czemu człowiek podlega niższej mocy duszy niż w czystej świadomości, należy do tej drugiej drogi. Tutaj dusza, oddając swoją zwykłą codzienną, funkcjonalną moc duszy, zostaje prowadzona do prawdziwego królestwa ducha. Dusza jednak sama nie staje się zdolna do przejścia do duchowego królestwa, lecz pozostaje nieprzytomna i zostaje przenoszona jak Cień do królestwa ducha. „