Androfobia- strach przed mężczyznami
Autorka: Anna
Androfobia − odnosi się do stanu anormalnego, irracjonalnego i długotrwałego lęku przed mężczyznami.
Zaburzenie może mieć źródło w traumatycznym wydarzeniu z przeszłości ale niekoniecznie. Może powstać wskutek obserwacji rodzica cierpiącego na androfobię lub za sprawą kilku powiązanych ze sobą czynników.
Uporczywe lęki (fobie), takie jak androfobia, mogą wywoływać szereg dokuczliwych objawów, takich jak: bezdech, duszności, trudność w myśleniu i wyraźnym wysławianiu się, zawroty głowy, suchość w ustach, poczucie, że się umiera, „wariuje”, czy też traci kontrolę nad sobą, mdłości, złe samopoczucie, niezdolność do skoncentrowania się, nieumiejętność podejmowania zazwyczaj prostej decyzji, nudności, kołatanie serca, drżenie, obfite pocenie się, czy też silny atak lęku. Nie wszyscy cierpiący na androfobię obserwują u siebie wszystkie wyżej wymienione objawy, a niektóre osoby mogą mieć również inne reakcje.
Tyle na temat z Wikipedii
Odczucia wymienione wyżej, które wielu może zaobserwować to symptomy odczuwalne na poziomie ciała. A co z naszą duszą?
Zauważmy, że nasza dusza ponownie wciela się w ciało przyjmując wzorce rodowe. Nie bez przypadku przychodzi na świat w rodzinie, która pokazuje jej obciążenia. Jeżeli problemy, lęki przed mężczyznami dot mnie, to za chwilę okazuje się, że moja mamusia, babcia, prababcia, zarówno ze strony mamy jak i taty, miały bardzo podobnie. Może, skoro go zauważyłaś, to czas na uwolnienie.
Dlaczego w mojej rodzinie, pokoleniach rodzą się niemalże same dziewczynki? Rzadko na świat przychodzi chłopiec.
Mężczyźni umierają, odchodzą…
Przewaga posturalna kobiet
Pozbawianie mężczyzny środków do życia, pieniędzy, kontrola nad jego portfelem.
Zastanawiam się, jaki przodek, lub w innej inkarnacji, który mężczyzna wyrządził taką krzywdę kobiecie, że trzeba przejąć nad nim władzę, zdominować.
Mężczyzna zdominowany, często jest szczupły (jakby znikał, nie może pokazać swojej siły) lub niskiego wzrostu.
Pojawia się potrzeba by kontrolować.
Dziecko, a szczególnie dziewczynka wychowywana w takiej atmosferze staje się uległa wobec ojca. Ponieważ jest on dla niej wzorcem męskich zachowań – przekłada swoją uległość na kontakty z mężczyznami. Jeśli w domu bała się ojca, jego wybuchów złości, porywczego charakteru – będzie bała się mężczyzn. Wzorem matki, będzie unikała wchodzenia z nimi w jawny konflikt, a wybierze metody współżycia oparte na kombinatorstwie i krętactwie. Będzie preferowała rolę „kręcącej” szyi. Rolę manipulantki. Przecież niczego innego się nie nauczyła. Najbardziej zaś smutne jest to, że taka dziewczynka zwyczajnie nie zna innego modelu, nie zna wzorca właściwych zachowań. I kiedy w dorosłym życiu zetknie się z tą normalną innością – najprawdopodobniej automatycznie odrzuci ją, jako coś zupełnie nieznanego i obcego.
Mężczyźni wówczas często projektują złość i frustrację na dzieci, ponieważ boją się okazać ją kobietom. Tutaj dają sobie prawo na agresję. Dziewczynka zaczyna bać się tatusia i błędne koło się zamyka.
Jeżeli dusza kobiety boi się mężczyzn, to na planie fizycznym, będzie go niszczyć i kontrolować?
Pokazuje najczęściej wtedy gdy pije, ćpa, pali papierosy itd., wtedy stać go na przeciwstawienie się kobiecie. Gdy przestaje pić, zaczyna chorować.
Kiedy tatusiowi powiedziałyśmy z siostrą, aby rzucił palenie, odpowiedział: „jak przestanę palić to umrę”. Jest wciąż nieprzytomny i kto wie czy nie ma racji.
Ps. Sławomir Majda.
Wzorzec ten dobrze jest rozpatrywać na MINW łącznie z pakietem tekstów poświęconych kobiecie modliszce Link. Warto pamiętać, że strach rodzi niechęć i skłonność izolacji od potencjalnego zagrożenia. Kontekstowo izolacja od mężczyzn przynosi nieuchronnie celibat i niekoniecznie zakonny. Możliwy jest przecież w formie wdowieństwa, lub rozwodu i innych problemów z samotnością kobiety. Kobiet samotne, żyjące bez męża to znów pakiet wzorców wiedźmy, żyjącej dziś z kotem, lub z kozami, jak drzewiej bywało Link .
Opublikowano: 20/11/2015
Autor: s_majda
Komentarze