Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.


Modlitwa Inna Niż Wszystkie
Żona tańsza od innych lub droższa w utrzymaniu

,,Nie stać cię będzie na jej utrzymanie”. Takie zdanie usłyszałem w młodości, kiedy smarowałem cholewki do pewnej panny. Obruszyłem się na tę myśl, podaną mi przez anonimowy głos. Ten jednak miał wiedzę niedostępną wówczas dla mnie. Zgodnie z zapowiedzią troski finansowe dopadły mnie niebawem i trzymały się długo, aż do czasu puszczenia karmy buddyzmu tybetańskiego. Trochę też trwało uwolnienie od buddyjskich ślubowań Amitaby.
Przy słabych wówczas dochodach nie byłem gotowy finansowo na małżeństwo z kobietą typu księżniczka, umiejąca ubrać się drogo i lubiąca mieć oraz wydawać również nie swoje pieniądze. Dla takich kobiet dobrymi finansowo mężami wydają się być magnaci, fabrykanci, politycy i panowie z grubymi portfelami, pozwalający wydawać bez opamiętania.
Po przeciwnej stronie są żony tańsze w utrzymaniu, za to myślące, wartościowe, kochające nie tylko pieniądze. Kobiety wolne od manii wielkości, wolne od potrzeby szpanowania splendorem. Nie muszą być to noszone w lektyce boginie, bo trzeźwo i twardo stąpają po ziemi.
Miałem problem w rozpoznaniu i zrozumieniu tych kwestii.


Opublikowano: 14/05/2024
Autor: s_majda


Komentarze

Dodaj komentarz